× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу. Всі актуальні матеріали зі старого сайту були перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна

VІІІ фестиваль ансамблевої музики відбувся

27 грудня 2012 року в актовій залі факультету мистецтв відбувся VIII щорічний фестиваль ансамблевої музики. Кропітка і в той же час натхненна робота над ансамблевим репертуаром триває протягом усього семестру і потребує напруги усіх фізичних і духовних сил, тому не дивно, що кожний фестиваль завжди перетворюється на справжнє професійне свято, а характерною його рисою стає різноманітність – жанрова, стильова і виконавська.
Вперше за вісім років у фестивалі взяли участь п'ять факультетських колективів. Кожний з них мав своє обличчя, свої яскраво втілені риси. З вдалим дебютом можна привітати інструментальний ансамбль «Експромт» і його керівника Є.О.Іванова. В їх виконанні запам'яталась лірична інтерпретація «Oblivion» А.П'яццолли, масштабний Концерт для струнного квартету і чембало Т.Альбіноні та проникливе прочитання «Man I Love», «Sammertime» Д.Гершвіна.
Традиційно приємне враження справив ансамбль скрипалів «Cantabile» під орудою заслуженого діяча мистецтв України В.А.Макарової (концертмейстер – Л.А.Макарова). Вони зіграли улюблені мелодії Н.Рота, П.Моріа, А.Люмьєра.
Вже не вперше на наше передноворічне свято завітали маленькі музиканти з 29-ої спеціалізованої середньої школи. Показово, що їх керівник і натхненник І.Михайлик, в минулому – студентка факультету мистецтв. Юні скрипалі отримали масу овацій від вдячної публіки, адже вони гідно впорались зі своїм завданням – блискуче виконали жартівливі мініатюри і надали атмосфері фестивалю безпосередності і невимушеності. Публіка їх приймала з особливим теплом і любов'ю.
Як завжди, високий професіоналізм і вишуканий смак продемонстрували ансамблі з участю викладачів і гостей фестивалю. Це – фортепіанний дует у складі М.Антонюк та Р.А.Сулім. Їх хвилююче, сповнене експресії виконання «Milonga Del Angel» А.П'яццолли та Фантазії на теми Р.Гальяно для двох фортепіано (М.Антонюк, Т.Ігнатовська) та саксофона (М.Полюкович) підкорило публіку.
Вперше на фестивалі ансамблевої музики прозвучали твори крупної форми: Р.А.Сулім зі своїми студентами зіграла Першу частину «Мініатюрного концерту» А.Роулі (із Т.Яценко) та Другу частину Сонати для двох фортепіано Ф.Генделя (із О.Забугою). Дуети продемонстрували добре відчуття фактури музичного твору, володіння об'ємною звуковою палітрою.
Нажаль, вокальна музика була представлена лише двома ансамблями: «Осінньою піснею» Ф.Мендельсона-Бартольді, яку заспівали А.Бутко та Т.Яценко (концертмейстер – О.Я.Галинська) та романсом О.Варламова «Горные вершины», у виконанні А.Волік і В.Клімакової (концертмейстер – А.М.Костєнкова). Публіка доброзичливо відгукнулась на втілення поетичної образності прекрасних перлин світової вокальної лірики.
Бурхливі овації отримали фортепіанні дуети у складі О.Ковальової і Л.Г.Тарапати-Більченко (Четверта частина Сoncerto grosso Ф.Генделя) та Г.В.Алексеєвої і Д.Бірюк («Бразильєра» з сюїти «Скарамуш» Д.Мійо). Слухачів вразило не тільки технічне і емоційне втілення музики, а й тонке розуміння стилю.
Неповторне обличчя фестивалю створювали студентські ансамблі. Це і фортепіанні дуети – А.Скорик та К. Погребняк («Не шепоти» О.Пітерсона), Н.Черкай і Л.Прожоги («Туркен шоу» В.Птушкіна), Д.Бірюк та В. Бойченко («Полька-галоп» А.Петрова), і інструментальні ансамблі у складі фортепіано та флейти – А.Скорик і А.Шевченко ( «Арабська ніч», «Лампа Аладіна» А.Менкена) та фортепіано і фагота – Є.Рибалко і І.Петреску (Мелодія Г.Форе). Щирістю і емоційністю було наповнене виконання трьох п'єс з «Ретро-сюїти» О.Строка В.Гавриленко та О.Завгородньою.
Натхненна гра Г.П.Голяки і О.Хандуріна «S'il vous plaît» А.П'яццолли відкрила нові грані розуміння музики видатного аргентинського композитора.
Традиційною родзинкою фестивалю став виступ дуету О.Антонець і Л.Скриннік. Цього разу вони зіграли ще й у фортепіанному опусі для 8 рук, покликавши на допомогу С.П.Зуєва та О.С.Желудкова. Ансамблісти виконали надзвичайно ефектну Концертну польку «Нора» сучасного Санкт-Петербурзького композитора В.Бібергана. Слухачі завжди з нетерпінням очікують зустрічі з талановитими музикантами, але цей виступ перевершив усі сподівання. Досконале володіння інструментом, яскравий артистизм і оригінальна інтерпретація твору викликали шквал овацій у публіки.
Хвилини занурення у вир нестримних ритмів подарував інструментальний ансамбль під керівництвом І.А.Куліжнікова, запропонувавши панораму власних обробок творів легенд світового джазу – Б.Мінтцера, Ф.Хаббарда, М.Девіса, Х.Хенкока. Технічно складні композиції звучали доступно і водночас захоплююче.
Справжньою несподіванкою на завершення фестивалю став виступ вокального ансамблю «Калинонька» (керівник Н.В.Стефіна) та фольклорного ансамблю «Серпанок» і його незмінного керівника – О.В.Гончаренко. Вони познайомили учасників свята з яскравим світом обрядових пісень і колядок, і привітали усіх з Новим роком та Різдвом.
Мандрувати країною музичних фантазій допомагала ведуча Вікторія Клімакова.
Усі слухачі відзначали творчу еволюцію та художнє зростання фестивалю, який уже сьогодні по праву вважається одним із знакових проектів факультету мистецтв. Побажаємо творчого натхнення й успіхів у майбутньому організаторам і учасникам цього хвилюючого свята музики.

Кущова Е.В.

 

ВІТАЄМО, ГАДЯЧ!


30 листопада в училищі культури міста Гадяч відбувся концерт студентів і викладачів факультету мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка. Поїздка була організована з профорієнтаційною метою. Декан факультету, кандидат мистецтвознавства, доцент Є.О. Іванов розповів про науково-педагогічну, творчу та культурно-просвітницьку діяльність викладачів п'яти кафедр факультету, відповів на численні питання майбутніх абітурієнтів і надав слово музикантам.
В концерті взяли активну участь студенти: К. Толмачова, В. Клімакова, А. Волік, В. Гавриленко, М. Капля, ансамбль скрипалів «Cantabile», викладач кафедри музично-інструментального виконавства Н. Єрьоменко, заслужені діячі мистецтв Валентина і Людмила Макарови. Усі учасники концерту показали артистизм та високий рівень виконання яскравих вокальних та інструментальних творів.
Кожний виступ музикантів супроводжувався тривалими оплесками. Задоволення від натхненного спілкування з музикою отримали як виконавці, так і слухачі концерту, адже це – не перша подорож у Гадяч. Результатом дружньої зустрічі минулого року став вступ юних художників і музикантів гадяцького училища культури до факультету мистецтв СумДПУ імені А.С.Макаренка.
Ми говоримо Гадячу: «До побачення, до нових зустрічей!»
В.А.Макарова

ТВОРЧА СПІВПРАЦЯ


27 листопада в сумській міській бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка відбулась творча зустріч студентів і викладачів факультету мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка з працівниками бібліотеки та творчою інтелігенцією міста.
В концерті прозвучали вокальні твори українських та російських композиторів у виконанні В.Клімакової, Т.Бойко, К.Степанець та концертмейстерів – О.Є. Бурли і С.Є. Рожко. Проникливу інтерпретацію «Романсу» С.Рахманінова у перекладі для домри запропонувала В.Негреба.
Душею концерту були Заслужені діячі мистецтв України Людмила і Валентина Макарови і лауреат міжнародного молодіжного фестивалю в місті Будапешт ансамбль скрипалів «Cantabile».
На зустрічі співробітники бібліотеки разом з викладачами факультету мистецтв намітили тематику подальших зустрічей.
В.А.Макарова

ПОЧАТОК ДРУЖБИ

x f5db8e3fНещодавно у культурному житті факультету мистецтв трапилась непересічна подія – до актової зали завітали несподівані гості зі столиці: композитор Антон Кармазін та молодий музикознавець Ольга Віхрова. Для Антона Кармазіна Суми, можна казати, стали любов'ю з першого погляду: завітавши сюди у складі «столичного десанту» науковців на конференцію «Митець та його творчість у сучасному просторі», композитор закохався у наше місто, його культуру і історію. Можливо, це сталося ще й тому, що в училищі імені Д.Бортнянського колись навчався його батько.
Зустріч зі студентами виявила багатогранність мистецького світу композитора. Він є автором багатьох творів для фортепіано: Поеми «Рання весна», Прелюдій (деякі з них прозвучали у виконанні автора), Сонати, Варіацій на тему Скрябіна. Взагалі, «рахманіновсько-скрябінська» традиція досить чітко прослідковується у музичному стилі композитора. Дипломною роботою Антона Кармазіна став Концерт для флейти з оркестром. У камерно-вокальному жанрі ним створений цикл «Образи» на вірші Олени Котляревської.
Інша грань інтелектуальних, духовних зацікавлень митця – його глибокий інтерес до історії. Паралельно з навчанням у Національній музичній академії імені П.І. Чайковського у класі композиції Бориса Стронька, Антон Кармазін закінчує історичний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. Працюючи у музикознавчо-дослідній сфері, він вивчає творчість видатного українського композитора першої половини ХХ століття Михайла Вериківського. Антон Кармазін знаходить в архіві композитора клавір його фортепіанного концерту, написаного у 1950 році, і не лише робить сам оркестровку, дописує незаповнені такти у рукописі, але й домагається, щоб він таки прозвучав – більш як через шість десятиліть після написання. Цей твір студентська аудиторія мала змогу прослухати у записі.
Ще однією гранню мистецького обдарування композитора стали його вірші, прочитані наприкінці зустрічі: «Огонь бывает очень разным», «Надоела осенняя слякоть», «Моим студентам». Їх рядки сповнені людяності, щирості і шляхетності. Недарма кажуть, що «стиль – це людина».
Будемо сподіватися, що не за горами відбудеться нова зустріч композитора зі студентами факультету мистецтв, на якій він почує свої твори у їх виконанні. Тим більше, що у митця – цікаві творчі задуми: балет «Міщанин у дворянстві» за комедією Мольєра та камерна опера «Альпійська балада» за повістю Василя Бикова. Можливо, колись вони прозвучать і у стінах нашого факультету.

 

Ганна Приходько

 

Глинські дзвони

16 листопада в міському Палаці культури міста Глухів відбувся VII обласний фестиваль духовної музики «Глинські дзвони», в якому взяли участь дев’ять хорових колективів Сумської області, у тому числі Народна академічна хорова капела та жіночій хор факультету мистецтв СумДПУ імені А.С.Макаренка. Захід покликаний привернути увагу громадськості до високого мистецтва, спрямований на відродження безцінної музичної спадщини, адже «хоровий спів – органічна і прадавня складова національної культури, її своєрідний феномен».

У програмі фестивалю прозвучали твори зарубіжних, російських і українських композиторів. Приємне враження залишив виступ чоловічого квартету у складі архієпископа Конотопського та Глухівського Романа та інших представників місцевого духовенства.

Жіночій хор (керівник Є.В. Карпенко, концертмейстери О.І. Ігнатовська та Т.А.Ігнатовська) продемонстрував зростання вокальної культури та переконливості втілення музичного образу. У виконанні дівчат прозвучали твори «Благослови, душе моя, Господи!» К.Стеценка, Перша частина Концерту №3 Д.Бортнянського та нова «Колядка» Є.Карпенка, яка була тепло зустрінута слухачами.

Приємне враження справив вокальний ансамбль факультету мистецтв СумДПУ «Калинонька» (керівник Н.В.Стефіна), який вперше брав участь у глухівському фестивалі. Їх програма складалась з творів Д.Бортнянського, Ф.Грубера та Є Карпенка.

Достойним апофеозом фестивалю був виступ Народної академічної хорової капели Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка під орудою професора, заслуженого діяча мистецтв І.П.Заболотного (концертмейстер М.Б.Петренко). Колектив продемонстрував чудовий стрій та ансамбль, бездоганне відчуття стилю. Були виконані твори «Благослови, душе моя, Господи!» С.Рахманінова, «Достойно єсть» Д.Бортнянського та «Різдвяна пісня» Г.Свиридова.

На фестивалі панувала атмосфера творчого неформального спілкування, яка запам’ятається надовго. Хочеться вірити, що «Глинські дзвони» ще багато років будуть радувати нас і не втратять свого натхнення.

Творча зустріч

6 листопада на факультеті мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка відбулась творча зустріч з доцентом кафедри музично-інструментального виконавства, Заслуженим діячем мистецтв України Людмилою Андріївною Макаровою з нагоди 50-річчя її педагогічної діяльності. Як завжди на таких святах було багато вітальних слів, побажань успіху у подальшій праці.

Поздоровити Л.Макарову прийшла заступник начальника управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації Л.О. Ніконова. Зі словами подяки за високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток мистецтва і культури вона урочисто вручила грамоту за підписом губернатора області. Грамоти Валентині та Людмилі Макаровим за участь у Всеукраїнській програмі «Національні лідери України» від Президента національної академії наук України, Героя України Б.Є.Патона і Голови правління Українського фонду культури, Героя України Б.І.Олійника, а також книгу «Золотий фонд нації» вручила перший проректор СумДПУ імені А.С.Макаренка Л.В.Пшенична.

Свої привітання Л.Макаровій висловили також проректор з науково-педагогічної роботи М.М.Більченко, колишній декан факультету мистецтв, завідуючий кафедри педагогічної майстерності М.О.Лазарєв, голова профсоюзної спілки університету І.М. Каравай, голова Сумського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки І.Г.Дейнека, начальник обласного управління культури і туризму з 2005 по 2011 роки В.М.Деркач, колеги і студенти факультету мистецтв, викладачі кафедри педагогічної творчості, випускники минулих років.

В концертній частині свята прийняли участь – Олександр Стахевич, Андрій Єрьоменко, ансамбль скрипалів «Cantabile», фортепіанний дует у складі Олени Буркотенко і Тетяни Ігнатовської, відомий фортепіанний дует «Два роялі» у складі Людмили Скриннік і Олени Антонець та вокальний колектив «Лада» Сумської обласної філармонії.

На завершення прозвучало «Велике адажіо» О.Глазунова у виконанні Заслужених діячів мистецтв України сестер Макарових. Вони в черговий раз продемонстрували бездоганний професіоналізм, майстерність та глибину трактовки музичного образу.

Теплу атмосферу в залі створював ведучій О.Желудков, розповідаючи про важливі сторінки життя Валентини і Людмили Макарових, їх багаторічну плідну педагогічну і культурно-просвітницьку діяльність. Ювілейна дата – привід озирнутися в минуле, пригадати вчителів, наставників, добрих друзів і колег. Людмила Андріївна поділилася зі слухачами своїми спогадами про часи навчання у консерваторії та роках роботи в музичному училищі, які завжди супроводжувалися численними концертами.

Свято добігло кінця. Побажаємо ж Валентині і Людмилі Макаровим у майбутньому досягати нових висот, виховувати талановитих і вдячних студентів, дивувати яскравими виступами і несподіваними  музичними проектами!

ПРИЗЕРИ ДВОХ ФЕСТИВАЛІВ

 

Хореографічний ансамбль «Натхнення» факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка (художні керівники: Заслужені працівникі освіти України, доценти кафедри мистецької педагогіки і хореографії Ірина і Станіслав Тригуб) став призером відразу двох фестивалів хореографічного мистецтва.

З 3 по 5 листопада колектив взяв участь у міжнародному конкурсі-фестивалі «Сьомий континент» (8-й Відкритий Кубок Губернатора Курської області і глави Адміністрації міста Курська з народного, естрадного і класичного танцю). Тепла дружня атмосфера, відмінна організація фестивалю допомогли ансамблю зайняти декілька призових місць – Кубок губернатора Курської області і Гран-прі фестивалю, а також в номінації «народний танець» ансамбль був відмічений Дипломом за 1 місце і став Лауреатом 1-ого ступеню.

Вдалим для колективу став і виступ на 5-ому міжнародному фестивалі-конкурсі танцю Art-bomв, який проходів 11 листопада у Харкові. Виступ конкурсантів оцінювало професійне жюрі на чолі з  Капліним Євгенієм – Послом миру в Україні. Ансамбль і тут бездоганно виконав підготовлену програму, отримавши «ЗОЛОТИЙ» приз в номінації – «Битва вузів».

Міжнародні фестивалі танцю – це можливість показати красу душі колективу як єдиного цілого. Побажаємо ж нашому ансамблю «Натхнення» і його талановитим керівникам Ірині і Станіславу Тригуб нових перемог у творчих змаганнях.

СВЯТО ПІСНІ

 

512 квітня на факультеті мистецтв пройшов щорічний конкурс концертмейстерської майстерності. Своє уміння акомпанувати вокалістам продемонстрували вісім студентів. Як і в минулому році, в якості ілюстративного матеріалу виступили пісні сучасних українських композиторів в аранжуванні та виконавській редакції для баяна, акордеона доцентів кафедри музично-інструментального виконавства Людмили та Павла Зуєвих. Вокальні твори Анатолія Житкевича та Миколи Ведмедері прозвучали поряд з «класикою» Володимира Івасюка у виконанні яскравого сузір’я молодих талановитих співаків. Чарівні голоси Алли Волік, Наталії Дворянової, Наталії Єрьоменко, Марини Каплі, Світлани П’ятикоп, Анни Токмань, Аліни Харченко перетворили творче змагання на справжнє свято пісні. А звуки скрипок Ганни Бойко та Інни Чалої приєдналися до невимушеного ансамблевого музикування. І все ж таки компетентне журі визначило переможців конкурсу серед концертмейстерів:

 

І місце – Кириченко Анатолій (клас доц. Зуєва П.К.);

ІІ місце – Бутко Антоніна (клас доц. Зуєва П.К.), Завгородня Оксана (клас доц. Зуєвої Л.В.), Хандурін Олександр (клас доц. Голяки Г.П.);

ІІІ місце – Гавриленко Вікторія (клас доц. Зуєвої Л.В.), Терещенко Богдана (клас доц. Іванова Є.О.);

ІV місце – Липовий Віталій, Саггаф Еліна (клас доц. Зуєва П.К.).

 

Побажаємо студентам і викладачам секції народних інструментів подальших успіхів і яскравих концертів!

Презентували хрестоматію з музичної творчості земляків

 

IMG_0064На факультеті мистецтв Сумського педагогічного університету ім. А.С. Макаренка відбувся концерт-презентація третьої частини навчального посібника викладачів Павла та Людмила Зуєвих «Хрестоматія з акомпаніаторської практики», яка щойно вийшла з друку.

Перші дві частини посібника з’явилися у 2006 році.  Хрестоматія активно використовується студентами у навчальному процесі, під час проходження практики в загальноосвітніх школах, а також виконує функції ілюстративного матеріалу на щорічних конкурсах концертмейстерської майстерності, які проводяться секцією народних інструментів.

До третьої частини хрестоматії увійшли твори сучасних українських композиторів. До їх пісень та вокально-хорових творів доценти кафедри музично-інструментального виконавства Павло і Людмила Зуєви створили авторський акомпанемент та виконавські редакції для баяна, акордеона.

 IMG_0061Вони звернулися до творчості талановитих земляків, наших сучасників, доробок яких вийшов за межі Слобожанщини. Серед них педагог, диригент, композитор, громадський діяч Василь Деркач, автор багатьох пісень та обробок для українського народного хору, ансамблів, солістів, Євген Карпенко –  диригент, композитор, автор пісенних збірок для дітей,  Ганна Приходько – поет, композитор.

На концерті-презентації прозвучали також твори композитора-пісняра Анатолія Житкевича  з Канади та композитора з Харківщини Миколи Ведмедері.

Пісні виконала студентська молодь – жіночий вокальний ансамбль та соліст театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна Петро Челялі.

IMG_0077

Інформація з сайту сумського інформаційного порталу "XPRESS" http://xpress.sumy.ua/news/culture/4085


КРАЩА СТУДЕНТКА ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ

 

3

Марина Капля – студентка ІІІ курсу факультету мистецтв СумДПУ ім.А.С.Макаренка, студентський декан факультету мистецтв, учасниця народного театру- студії «Екстрім», вокалістка компанії «Світ шоу», лауреат Всеукраїнських та Міжнародних вокальних конкурсів. Вона є переможцем конкурсу "Кращий студент Сумщини-2011” в номінації «Мистецтво і культура».1

Щоб завоювати статус «best of the best», сучасному студенту недостатньо тільки добре вчитися, а й необхідно мати безліч позитивних якостей та бути активним у громадському житті вузу. Марина - учасниця всіх міських та обласних заходів, лауреат Всеукраїнського конкурсу виконавців естрадної пісні «Травневий зорепад», лауреат Міжнародного фестивалю «Кролевецькі рушники», телерадіофестивалю «Зоряний простір», дипломант обласного конкурсу естрадної пісні «Радослав», учасниця і фіналістка проекту «Молодь Нової Сумщини 2011» Обласного управління у справах сім»ї дітей і молоді ОДА, капітан команди КВН факультету мистецтв, а також Марина представляла Сумщину на Сорочинській ярмарці – 2011.

2

 

Концерт з творів Р. Шумана

 

Anniversary_SumanФакультет мистецтв запорошує шанувальників класичної музики на концерт з творів виданого німецького композитора Роберта Шумана. Фортепіанні, камерно-інструментальні та вокальні твори проілюструють сторінки життєвого і творчого щоденника композитора-романтика.

Концерт з нагоди 202 річниці від дня народження митця відбудеться 22 березня о 12.30 в актовій залі факультету. Виконавці – студенти та викладачі факультету мистецтв.


Віват баян!

IMG_4791 

29 лютого 246 аудиторію центрального корпусу СумДПУ ім. А.С.Макаренка переповнили шанувальники мистецтва. Тут відбувся перший концерт проекту «Баян: історія і сьогодення» за участю провідних сумських виконавців – лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів Олексія Липового та Андрія Єрьоменка.

Ініціатором проекту виступив відомий на Сумщині баяніст-виконавець і педагог, доцент СумДПУ ім. А.С.Макаренка Павло Зуєв. Серія концертів баянної музики має продовжити цикл «Музичний простір України», започаткований на факультеті мистецтв кандидатом філософських наук, доцентом, завідувачем кафедри музично-інструментального виконавства Лідією Тарапатою-Більченко і спрямований на відродження та пропагування української музичної культури.

Послухати «живу» баянну музику прийшли не тільки студенти нашого університету. Серед гостей – талановиті баяністи-виконавці та педагоги мистецьких навчальних закладів міста О.Бурдюг, О.Палун, О.Подольський, В.Пугач, А.Фесенко, А.Шепеленко, С.Шулєпова, а також учні дитячих музичних шкіл – майбутні «зірки» баянного мистецтва.IMG_4801

Зі вступним словом виступив кандидат мистецтвознавства, доцент, декан факультету мистецтв Євген Іванов – автор фундаментального дослідження «Академічне баянно-акордеонне мистецтво в Україні». Він простежив основні віхи розвитку баяна від примітивних зразків перших ручних гармонік до повноцінного академічного інструменту, висвітлив становлення професійної баянно-акордеонної освіти на Сумщині, а також окреслив творчі портрети випускника факультету мистецтв (клас доцента Павла Зуєва), соліста  Сумської обласної філармонії Олексія Липового та викладача кафедри музично-інструментального виконавства Андрія Єрьоменка.

IMG_4809Програми виконавців репрезентували широкий спектр стилів і жанрів музичного мистецтва, поєднавши перекладення для баяна з оригінальними творами. У виконанні Олексія Липового прозвучали Чакона Й.Пахельбеля, Варіації на тему «Ой, скажу вам, мамо» В.А.Моцарта, «Іспанський каприс» М.Мошковського, Прелюдія До-мажор С.Прокоф’єва, Соната В.Семенова. Андрій Єрьоменко виконав відому Токату і фугу ре-мінор Й.С.Баха, Ноктюрн до-дієз-мінор Ф.Шопена, Рапсодію для баяна «Брамсіана» В.Семенова, обробку російської народної пісні «Тонкая рябина» М.Канаєва та сучасний «хіт» – «Лібертанго» А.П’яццолли.

Красномовним свідоцтвом повного успіху баяністів були овації публіки, численні вигуки «браво!» та «біс!», а також той факт, що після закінчення концерту слухачі ще довго не розходилися, спілкуючись поміж собою та з виконавцями.

Побажаємо проекту «Баян: історія і сьогодення» творчого довголіття, нових цікавих концертів та яскравих виконавців!

 

С.Зуєвatt

Кафедра музично-інструментального виконавства запрошує шанувальників музичного мистецтва на концерт «Баян: історія і сьогодення», який відбудеться 29 лютого в аудиторії 246 центрального корпусу о 14.30. У виконанні лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів Андрія Єрьоменка та Олексія Липового прозвучать твори Баха, Пахельбеля, Моцарта, Шопена, Прокоф’єва, Мошковського, Подгорного, П’яццолли. Вступне слово – Євген Іванов.ДУЕТ ДВА РОЯЛІ

Afisha Увага! Концерт переноситься на 2 березня.
Концертний дует «Два роялі» об’єднує піаністок Людмилу Скринник та Олену Антонець більш як десять років. За цей час випускниці Ленінградської консерваторії та Харківского інституту мистецтв виконали на сцені Сумської обласної філармонії та інших концертних площадках міста майже десять різноманітних програм, як в жанрі фортепіанного ансамблю, так і фортепіанного дуету. Концертні виступи міні-колективу представили сумській публіці ансамблеву музику різних епох та стилів в проектах: «Фортепіанний дует», «Два роялі», А.Шнітке «Фантасмагорія по М.В.Гоголю», «Фортепіанний бал», «Рояль на двох», «Танго і блюз»,  «У пошуках Моцарта», «Музика Д.Д.Шостаковича», «Біле та чорне» та інші.

За серію концертів класичної музики фортепіанний дует «Два роялі» у 2010 році увійшов в «Золоту десятку» Сумщини в області культури. У 2011 році в номінації творчій дуплет року концертний дует «Два роялі» виявився на думку редакції газети «Панорама» самим міцним у творчому плані серед інших учасників рейтингу.

Наприкінці 2011 року дует «Два роялі» розпочав новий проект «Класика від Yamaha». Концерт «Серед світів», з творів композиторів-класиків, виконувався піаністками на сучасних сценічних фортепіано відомої японської компанії «Yamaha».

в рамках продовження проекту «Класика від Yamaha» відбудеться концерт «Зимова казка», в якому прозвучить музика П.Чайковського і С.Прокоф’єва до балетів «Лускунчик» та «Попелюшка».

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ ВІТАЄ ВИКЛАДАЧІВ - ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ НАУКОВИХ РОБІТ СУМ ДПУ ІМ. А.С.МАКАРЕНКА

в номінації навчальні посібники для вищих навчальних закладів

доцента Антонець О.А.  – ІІ місце

доцента Бірюкову Л.А.  – ІІ місце

в номінації навчальні посібники для загальноосвітніх навчальних закладів

доцента Карпенка Є В.  – І місце

ст.викладача Прищена В.В. – ІІ місце

ВИСТАВКА «НОТИ ДЛЯ ВСІХ»  ВІДКРИЛАСЯ

 

SDC166037 лютого у міській муніципальній галереї відбулася незвична виставка. Її автори - С. Гуцан та В. Панасюк - добре відомі сумській аудиторії своїми неординарними мистецькими акціями. Цього разу у фокусі їхньої уваги опинилися нотні видання та листівки другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Виставка «Ноти для всіх» має здивувати всіх шанувальників музичного та образотворчого мистецтва.

Відкриваючи виставку, Валерій Панасюк зазначив, що нотні видання цікавлять нас насамперед як відображення масового смаку публіки минулих часів. Ставши частиною «культури повсякденного», ноти (їхні обкладинки) часто виконували функції рекламного проспекту.

 

SDC16603 Концепцією виставки передбачено відтворення уявного простору нотного магазину минулих часів, де покупець мав можливість «спробувати товар», програвши фрагмент обраного твору на фортепіано. Для відвідувачів виставки нотні тексти «оживили» студенти та викладачі факультету мистецтв СумДПУ ім. А.С.Макаренка. Музичні ілюстрації розпочалися Угорським танцем Й.Брамса у виконанні скрипальки Анни Бойко (концертмейстер -Олексій Желудков). Дует акордеоністів у складі Оксани Завгородньої та Вікторії Гавриленко виконав Вальс «Пустощі» О.Строка, а дует баяністів (Геннадій Голяка та Олександр Хандурін) зіграли для слухачів популярне Лібертанго А.П’яццолли. Баянний блок завершив Андрій Єрьоменко, який зворушив публіку виконанням Танго для Клода Р.Гальяно, S'il vous plaît А.П’яццолли та Вальс-мюзету «Світло й тіні» П.Піццигоні. Зацікавив аудиторію також виступ тріо (Іван Куліжніков, саксофон-тенор, Олександр Михайленко, тромбон, Анна Скорик, фортепіано) з п’єсою Д.Гіллеспі у перекладенні І.Куліжнікова. На завершення міні-концерту ще одне тріо (Геннадій Голяка, баян, Іван Куліжніков саксофон-сопрано, Олександр Михайленко, тромбон) під аплодисменти слухачів виконали Регтайм М.Шмітца.SDC16605

Після концерту своїми враженнями поділилася присутня на відкритті виставки завідувач кафедри музично-інструментального виконавства СумДПУ ім. А.С. Макаренка Лідія Тарапата-Більченко. Вона зазначила, що музикант сприймає нотний текст як певну шифрограму, на розкодування якої спрямована його діяльність як виконавця-інтерпретатора. Однак виявляється, що існує інша «іпостась», в якій ноти функціонують як графічні об’єкти і «діють» на глядача за законами візуального мистецтва.

С.  Зуєв

 

«Ноти для всіх»
 
afisha_text
 
Нові зустрічі з видатним науковцем

 

1Напередодні Нового року до міста Суми знову завітала відомий науковець, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України, член-кореспондент Академії мистецтв України, член двох Національних спілок – композиторів і театральних діячів України, лауреат премії імені М. В. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України Марина Романівна Черкашина-Губаренко. Творчу зустріч із нею влаштували її вихованці, а нині доценти факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидати мистецтвознавства Валерій Панасюк, Римма Сулім, Олена Енська та інші. Кожна така зустріч завжди несе для слухачів багато цікавого й пізнавального. Цього разу Марина Романівна ознайомила сумчан із творчістю своєї доньки – талановитої харківської композиторки, поетеси, театрального критика і музикознавця Ірини Губаренко, доля якої, на жаль, трагічно обірвалась у 45 років.
24 грудня 2011 року в Сумській муніципальній галереї за участі Марини Романівни відбулась презентація-концерт книги Ірини Губаренко «Римський роман», яка нещодавно вийшла у харківському видавництві «Акта». У переповненій залі перед слухачами розкрились сторінки життєвого шляху і творчості талановитої людини, яка протягом свого нетривалого життя встигла написати дуже багато. Про це свідчить чудово видана книга, що складається із 620 сторінок, в якій представлений величезний творчий доробок Ірини Губаренко – проза, вірші, драматургічні п’єси, публіцистика та численні критичні статті. Крім того, у виданні вміщено велику кількість фотографій та документальних матеріалів із особистого архіву родини видатних музичних діячів Губаренків. Усе це через сім років після смерті своєї доньки Ірини дбайливо зібрала, надрукувала та опублікувала сама Марина Романівна. Представляючи цю книгу сумчанам, науковець із притаманною їй артистичністю та водночас вродженою інтелігентністю та скромністю розповіла про життєву і творчу долю своєї доньки.2
Усіх слухачів вразила і захоплююча розповідь Марини Романівни, і сама творчість Ірини Губаренко, яка цього вечора ожила у виконанні сумських артистів. Її «Три прелюдії» зіграла на фортепіано докторант Національної музичної академії України, кандидат мистецтвознавства, доцент Сумського державного педагогічного університету Римма Сулім. Вірші читала актриса Сумського театру драми та музичної комедії Ірина Малікова. А пісні на слова І. Губаренко прозвучали у виконанні камерного театру поетичної пісні «Шансон». Але, звичайно, найбільше зворушили присутніх авторські пісні, які завдяки аудіозапису прозвучали у виконанні самої Ірини. Її проникливий голос співав про розумне, добре й вічне і доходив до кожного серця. Завдяки цікаво проведеній презентації-концерту творчість Ірини Губаренко зацікавила багатьох присутніх.
Світла пам’ять авторці цього доробку, а також велика вдячність мужній жінці-матері, яка робить сьогодні важливу справу, надаючи творчості своєї талановитої доньки друге життя!
Кандидат мистецтвознавства Р. А. Сулім

 

 

«СЕРПАНОК»   КОНЦЕРТУЄ

 

festSerpanok

Як завжди активно розпочав цього року свою концертно-просвітницьку діяльність фольклорний гурт факультету мистецтв «Серпанок». Ще влітку колектив прийняв участь у заключних заходах МАН «Купальські забави», що відбулися в липні на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти. Серпень відзначився участю у міжнародному етнографічному фестивалі «Жнива – 2011. Весілля». Вересень приніс перемогу на Всеукраїнському фестивалі аматорської пісні «Ворзель – 2011», де «Серпанок» здобув Гран-прі, у листопаді гурт став лауреатом Першої премії на Всеукраїнському фестивалі сучасної та популярної музики «Червона рута – 2011 у жанрі «автентичний фольклор». (див. матеріали на офіційних сайтах фестивалів). Колектив систематично приймає участь у різних наукових та методичних заходах, як то: Обласний семінар-практикум керівників фолклорних колективів, проведений СОНМЦКіМ; науково-практичний семінар «Сучасні форми трансляції етнокультурної спадщини в умовах пограничя» у Сум. ДПУ ім. А.С.Макаренка. Гурт виступив також у концертній програмі факультету в м.Лебедин, а у грудні взяв участь у різдвяній акції НМАУ ім. П. Чайковського «Пилипівські майстеркласи». Тепер «Серпанок» готується відзначити новорічно-різдвяні свята колядками та щедрівками. Всіх з Новим роком!VII ФЕСТИВАЛЬ АНСАМБЛЕВОЇ МУЗИКИ ВІДБУВСЯ

 

SDC1651222 грудня 2011 року на факультеті мистецтв Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка відбувся VІІ фестиваль ансамблевої музики. Започаткований кафедрою музично-інструментального виконавства у 2005 році, він став помітною частиною культурного життя факультету, дав змогу більш повно розкрити творчий і виконавський потенціал студентів і викладачів. Прекрасна ідея діалогового музикування перетворилась на щорічне свято ансамблевої музики. З кожним роком програма фестивалю стає більш різноманітною, поповнюється сучасним репертуаром. Так, поряд з відомими шедеврами Й.Баха і А.Вівальді, С.Прокоф’єва і С.Рахманінова 22 грудня вперше прозвучали твори А.Бабаджаняна, Д.Гершвіна, Д.Гіллеспі, У.Гіллока. Справжнім відкриттям фестивалю став виступ інструментального ансамблю під керівництвом Г.П. Голяки. Колективу вдалося передати національний колорит твору «Віночок українських народних мелодій» (Попадюк-Гуцал-Голючек). Виконавці розкрили всю різноманітність яскравих і контрастних музичних образів і продемонстрували неабияку артистичність. Ансамблеве музикування приносить задоволення і радість спільної творчості не тільки дорослим, але й маленьким виконавцям. SDC16516Доброю традицією стало запрошення до участі у фестивалі дитячих колективів міста. Так, у цьому році в гості до нас завітав ансамбль скрипалів СШ №29 під керівництвом І.Михайлик, випускниці факультету мистецтв. Їх зворушливе виконання творів Ф.Легара, Є.Доги та М.Карасєва переповнений зал підтримав бурхливими оплесками. Незмінним учасником фестивалю став лауреат IV Європейського молодіжного фестивалю у Будапешті ансамбль скрипалів «Кантабіле» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України В.А. Макарової та Л.А. Макарової. Колективу притаманні сценічна культура, інтонаційна довершеність, переконливе трактування виконуваних творів. Ансамбль якнайкраще розкрив музичний образ «Танцю» Е.Дженкінсона, вразивши публіку натхненною, сповненою енергії та динамізму інтерпретацією. Чудову ансамблеву гру продемонстрували фортепіанні дуети у складі А.Черкай та Л.Прожоги («Танець масок» Е.Фішера), а також А.Скорик та К.Погребняк («Коханий мій» Гершвіна-Цфасмана). Слухацьку аудиторію полонив виступ інструментального тріо у складі О.Висоцької, О.К. Зав’ялової та Л.Г. Тарапати-Більченко. Їх виконання завжди відрізняється розумінням стилю, художнім смаком і почуттям міри. Так, і на цей раз їм вдалося донести кожну фразу, кожен нюанс «Salve Regina» К.Горського, не втрачаючи цілісності форми. Високий рівень виконавства та артистизм показав фортепіанний ансамбль у складі О.Буркотенко, О.Ігнатовської, Т.Ігнатовської, Н.Філіппенко. У несподіваній токаті «Шампанське» У.Гіллока вони не лише відтворили стиль виконуваної музики, а й надали їй такого звучання, що співпало із передноворічними святковими настроями усіх присутніх на фестивалі. Особливу зацікавленість слухацької аудиторії викликали ансамблі студентів із викладачами факультету. Це фортепіанні дуети Л.А. Макарової та К.Товстолужської, Р.А. Сулім та Т.Яценко, баянний ансамбль Г.П. Голяки та О.Хандуріна, інструментальне тріо І.А.Куліжнікова, О.Михайленко, А.Скорик. Така співпраця спонукає до активної творчості, напруженої інтелектуальної уваги, робить благотворний вплив на студентів не лише у професійному плані, але й формує людські якості: відчуття взаємної пошани, такту, партнерства. На завершення концерту ліричні «Пісеньки про щастя» заспівали солісти камерного театру поетичної пісні «Шансон» О.Скоробагатська та С.Городничий, заразивши усіх відкритою емоційністю та безпосередністю виконання. Протягом двох годин у залі панувала піднесена атмосфера. Щирі оплески, усмішки, слова вдячності стали нагородою для всіх учасників фестивалю. Це чудове музичне свято - велика подія у житті факультету. Сам факт проведення вже сьомого фестивалю свідчить про добру традицію, котру необхідно підтримувати.

Е.В.Кущова

 

 

Газета “Ваш шанс» №52 от 28.12.2011

А музыка звучит...

В педуниверситете прошел седьмой фестиваль ансамблей

Для студентов и преподавателей факультета искусств СГПУ им.Макаренко последние дни декабря особенно трепетны. Ведь для них каждый уходящий день приближает не только любимый всеми Новый год, но еще и ставший праздничной предновогодней традицией на факультете фестиваль ансамблевой музыки. В четверг, 22 декабря, состоялся уже седьмой такой фестиваль. Небольшой актовый зал факультета искусств был заполнен до краев – те, кому не досталось места, стояли в проходах между рядами. Видимо, слава фестивалей вышла далеко за пределы университета, потому что в зале находились не только студенты и преподаватели, а и горожане – любители музыки. Уже стало привычным, что каждый новый фестиваль преподносит зрителям новые сюрпризы. Не стал исключением и VII фестиваль.

Приятной неожиданностью для зрителей стало выступление гостей – ансамбля маленьких скрипачей из 29-й школы (творческий руководитель –выпускница факультета искусств Ирина Михайлик). Их игра вызвала умиленные улыбки на лицах зрителей – крохи со скрипками чудесно исполнили целых три произведения!

Очередным сюрпризом стало выступление ансамбля народных инструментов под руководством Геннадия Голяки. Состав ансамбля был совершенно неожиданным: наряду с народними инструментами – домрой, баяном, сопилкой – сюда были включены тромбон и саксофон! И – удивительное дело – звучали очень органично, свежо и оригинально!

Еще одна неожиданность – трогательный и эмоциональный «Романс» в исполнении лауреата IV Европейского молодежного фестиваля в Будапеште ансамбля скрипачей «Кантабиле» под руководством заслуженного деятеля искусств Украины Валентины Макаровой. Зрители бурными аплодисментами и громкими «Браво!» приветствовали автора – студентку факультета искусств Кристину Товстолужскую, которая выступила в качестве аккомпаниатора.

Очень эффектно не только звучало, но и смотрелось исполнение в шесть рук (три человека за роялем!) «Вальса» С.Рахманинова (Т.Яценко, А.Сайко, Г.Стахевич). Как и всегда, потрясла необычайная эмоциональная насыщенность знаменитого «Либертанго» А.Пьяцоллы в исполнении Г.Голяки и А.Хандурина (дуэт баянов).

Не обошли стороной организаторы фестиваля и современную музыку –в исполнении Л.Макаровой и К.Товстолужской прозвучало очень яркое «Концертино» Александра Иванько – композитора, творящего ныне в соседнем Нежине. Живой резонанс визвало выступление И.Кулижникова (саксофон), А.Михайленко (тромбон) и А.Скорик (фортепиано), исполнивших джазовое произведение Д.Гиллеспи «А потом она остановилась» (переложение И.Кулижникова).

Еще один сюрприз от организаторов – выступление участников полюбившегося сумчанам камерного театра поэтической песни «Шансон» Оксаны Скоробагатской и Сергея Городничего. В общем, всего не перечесть – каждое выступление было оригинальным, теплым, искренним и нашло живой отклик в сердцах слушателей. Отдельно хотелось бы отметить роль конферансье, которую взяла на себя студентка факультета Виктория Климакова. Сама по себе эффектная, она и роль ведущей от простого объявления номеров возвела на уровень эффектного творческого номера –своеобразного произведения искусства. В общем, концерт получился на славу. Ожидаемое удовольствие от очередной встречи с музыкой получили и участники, и слушатели.

Играть в ансамбле любят все, – говорит организатор фестивалей, кандидат искусствоведения, доцент ЭВЕЛИНА КУЩОВА. – Наших фестивалей с энтузиазмом ждут и преподаватели, и студенты. Ведь целью этих концертов является объединение – объединение в творческом проекте всего нашего коллектива. Вообще организация фестиваля – это проект не одного человека, это огромная работа, требующая больших усилий от всех. И все задействованные в подготовке фестиваля трудились с большим удовольствием, эмоционально и с огромной отдачей. Пока фестиваль ансамблевой музыки – это внутрифакультетский проект, но, учитывая такой к нему интерес, мы надеемся, что в будущем достигнем того уровня, когда можно будет выйти и за стены университета.

Валентина Коняева.

 

 

Yamaha в Сумах

 

11.12.2011smuga

 

9 грудня в Сумській Муніципальній галереї (СмуГа) учасниками фортепіанного дуету «Два рояля» у складі Олени Антонець і Людмили Скринник було розпочато новий експериментальний проект «Класика від Yamaha». Відомі твори для фортепіано solo і фортепіанного ансамблю Й. Брамса, Дж. Гершвіна, К. Дебюссі, Ф. Ліста, В. Моцарта, А. П’яццолли, А. Шнітке, Ф. Шопена в концерті виконувались на сучасних електронних сценічних інструментах відомої японської компанії «Yamaha».
І знову перемога
 
x_4cecc9ea

x_97dc6e1f            Міжнародний конкурс танцю «Аrt-bomb», який пройшов у м. Харкові в листопаді 2011 р., є значним сучасним хореографічним форумом вітчизняного і всього мистецького простору Східної Європи. Конкурсні перегони цього разу відбулися в численних танцювальних напрямах та стилях. Понад 3 500 учасників різного рівня підготовки мали змогу випробувати свої сили у різноманітних номінаціях і категоріях.

Засновниками конкурсу є Посол світу в Україні Євген Каплін та громадський діяч Марина Фесюніна. Члени журі - переможці різних років проектів «Танцюють всі», «Танці з зірками», лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів та фестивалів. Голова журі – Крістіна Шишкарьова, хореограф-постановник проекту «Танцюють всі».

Танцювальний ансамбль «Натхнення» факультету мистецтв Сум ДПУ ім.А.С.Макаренка під керівництвом Заслужених працівників освіти доцентів кафедри мистецької педагогіки та хореографії Ірини Тригуб та Станіслава Тригуб взяв участь у цьому Міжнародному змаганні. Солісти ансамблю студенти хореографічної спеціалізації Аліна Жабська та Артем Лепський стали золотими призерами Міжнародного конкурсу танцю «Аrt-bomb» в номінації «Вільна пластика». Вони представили дуетний номер в стилі контемп. Конкурсантам вдалося вразити глядачів та членів журі своєю індивідуальністю та неабиякою акторською майстерністю, а також чіткістю у виконання складних підтримок у парному виступі.

Так тримати!!! Бажаємо натхнення та нових перемог!!!

 

Нові зустрічі з видатним науковцем

Напередодні Нового року до міста Суми знову завітала відомий науковець, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України, член-кореспондент Академії мистецтв України, член двох Національних спілок – композиторів і театральних діячів України, лауреат премії імені М. В. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України Марина Романівна Черкашина-Губаренко. Творчу зустріч із нею влаштували її вихованці, а нині доценти факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидати мистецтвознавства Валерій Панасюк, Римма Сулім, Олена Енська та інші. Кожна така зустріч завжди несе для слухачів багато цікавого й пізнавального. Цього разу Марина Романівна ознайомила сумчан із творчістю своєї доньки – талановитої харківської композиторки, поетеси, театрального критика і музикознавця Ірини Губаренко, доля якої, на жаль, трагічно обірвалась у 45 років.
24 грудня 2011 року в Сумській муніципальній галереї за участі Марини Романівни відбулась презентація-концерт книги Ірини Губаренко «Римський роман», яка нещодавно вийшла у харківському видавництві «Акта». У переповненій залі перед слухачами розкрились сторінки життєвого шляху і творчості талановитої людини, яка протягом свого нетривалого життя встигла написати дуже багато. Про це свідчить чудово видана книга, що складається із 620 сторінок, в якій представлений величезний творчий доробок Ірини Губаренко – проза, вірші, драматургічні п’єси, публіцистика та численні критичні статті. Крім того, у виданні вміщено велику кількість фотографій та документальних матеріалів із особистого архіву родини видатних музичних діячів Губаренків. Усе це через сім років після смерті своєї доньки Ірини дбайливо зібрала, надрукувала та опублікувала сама Марина Романівна. Представляючи цю книгу сумчанам, науковець із притаманною їй артистичністю та водночас вродженою інтелігентністю та скромністю розповіла про життєву і творчу долю своєї доньки.   
Усіх слухачів вразила і захоплююча розповідь Марини Романівни, і сама творчість Ірини Губаренко, яка цього вечора ожила у виконанні сумських артистів. Її «Три прелюдії» зіграла на фортепіано докторант Національної музичної академії України, кандидат мистецтвознавства, доцент Сумського державного педагогічного університету Римма Сулім. Вірші читала актриса Сумського театру драми та музичної комедії Ірина Малікова. А пісні на слова І. Губаренко прозвучали у виконанні камерного театру поетичної пісні «Шансон». Але, звичайно, найбільше зворушили присутніх авторські пісні, які завдяки аудіозапису прозвучали у виконанні самої Ірини. Її проникливий голос співав про розумне, добре й вічне і доходив до кожного серця. Завдяки цікаво проведеній презентації-концерту творчість Ірини Губаренко зацікавила багатьох присутніх.
Світла пам’ять авторці цього доробку, а також велика вдячність мужній жінці-матері, яка робить сьогодні важливу справу, надаючи творчості своєї талановитої доньки друге життя!
                                                                   Кандидат мистецтвознавства Р. А. Сулім

 

 

 

 

Зоряні перемоги "Екстріму"

5


16-18 листопада 2011 р. у м.Києві відбувся XIV Міжнародний студентський фестиваль "Барви осені-2011" (присвячений 20-річчю Європейського університету). На цьому форумі студент факультету мистецтв, вихованець народного театру-студії естрадного вокалу "Екстрім" В'ячеслав Поп виборов 3Диплом лауреата ІІІ ступеня у вокальному жанрі в номінації "Естрадна пісня".4
Керівника народного театру-студії СУмДПУ ім.А.С. Макаренка кандидата педагогічних наук, доцента Фоломєєву Наталію Аркадіївну нагороджено листом подяки Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності.
20 листопада 2011 року у м.Суми на сцені театру ім. Щепкіна пройшов VII Міжрегіональний телерадіофестиваль «Зоряний простір», де В'ячеслав Поп (клас к.п.н., доц. Фоломєєвої Н.А.) виборов Диплом лауреата ІІ ступеня у вокальному жанрі.
(Детальніше фото та відеоматеріали можна переглянути
http://vkontakte.ru/id126675255, http://vkontakte.ru/id126675255#/album126675255_147124208 )
Щиро вітаємо з перемогами та бажаємо
подальших успіхів!

 

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 317 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.