Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios

ВИХОВНА ТА СОЦІАЛЬНА РОБОТА В УНІВЕРСИТЕТІ

 

Основні напрямки діяльності нашого відділу:

 

  • -сприяння розвитку системи студентського самоврядування;
  • -сприяння в організації діяльності молодіжних і студентських громадських об’єднань, творчих клубів, секцій і гуртків всередині університету;
  • -регулярне проведення різних позанавчальних культурно-масових і спортивно-оздоровчих заходів зі студентами;
  • -регулярне проведення заходів спрямованих на реалізацію завдань з громадсько-патріотичного і духовно-морального виховання;
  • -організація підготовки студентських і молодіжних лідерів, проведення зборів студентського й молодіжного активу;
  • -інформаційна підтримка виховної та позанавчальної роботи, робота зі зв’язків із громадкістю й засобами масової інформації;
  • -сприяння в адаптації першокурсників, профілактика наркоманії та інших форм девіантної поведінки;
  • -організація й допомога в участі студентів у міських, межрегіональних, всеукраїнських і міжнародних молодіжних програмах і заходах.

 

Головною метою виховного процесу в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка є плекання гармонійно розвинутої особистості майбутнього педагога, забезпечення засвоєння ним духовних надбань українського народу, гуманних міжнаціональних взаємин, формування в студентської молоді стійких якостей патріота і громадянина України, високої професійної компетентності, фізичної досконалості, морально-етичної, художньо-естетичної, правової, громадянської, економічної та екологічної культури.

Ефективність та високий рівень виховної діяльності в університеті забезпечується завдяки дії комплексної системи виховання, яка базується на чіткій координації всіх ланок навчально-виховного процесу – від ректорату, деканатів, структурних підрозділів університету до студентського самоврядування.  До проведення виховної роботи залучені кафедри факультетів та інститутів, наставники академічних груп, студентські профспілки, студентський ректорат університету та студентські деканати факультетів, студентські ради гуртожитків, студентський клуб, рада науково-технічної творчості молоді, спортивний клуб та різноманітні творчі об`єднання і клуби за інтересами. Досягнення зазначених вище стратегічних виховних цілей передбачає систематичну й цілеспрямовану роботу за такими основними напрямками, як: культурно-масова та інформаційно-просвітницька діяльність, робота психологічної служби університету, організаційна та виховна діяльність в гуртожитках, соціальна робота з пільговими категоріями студентів, робота зі студентським самоврядуванням, організація спортивних заходів, робота ради з соціальних та виховних питань тощо.

 

Велика увага приділяється організації та проведенню виховних заходів, присвячених соборності й незалежності України, спрямованих на формування у студентства високого рівня патріотизму, популяризацію культури і національних традицій України, національну консолідацію та злагоду (змагання «Козацькі розваги», присвячені Дню захисника Вітчизни, святкування Дня рідної мови, Дня української писемності, Дня Європи, Дня Перемоги, Дня Конституції, Дня незалежності України, Дня соборності, вшанування пам`яті жертв голодомору тощо). Проводиться цілеспрямована робота зі збереження рідномовної культури студентства. Те, що ця діяльність є плідною, доводять, зокрема, постійні перемоги студентів університету в Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, де вони посідають призові місця як в області (у 2012 р. – два I місця та одне II, у 2013 р. – I, II, III місця, серед студентів-нефілологів – II, III місце), так і в Україні (2012 рік – ІІ місце).

Систематично проводяться зустрічі студентів університету з ветеранами Великої Вітчизняної війни, «круглі столи» на теми: «Ми воювали в ім’я Батьківщини», «Спогади про Велику Вітчизняну війну», «Шляхами партизанської слави на Сумщині», «Козацькі полки Сумщини», «Євроінтеграція України та проблема соборності», «Тяжкий вирок Голокосту» тощо, науково-практичні конференції («Роль українського народу у Великій Перемозі 1945 року», «Партизанський рух в Україні в період Великої Вітчизняної війни», «Проблема соборності у контексті сучасного розвитку України», «Діяльність підпільно-партизанського руху на Сумщині в 1941-1943 рр.» «Днів тих слава не померкне» тощо).

 

В університеті розроблений і втілюється в життя план заходів, присвячених формуванню позитивного іміджу Збройних сил України (перегляд документальних фільмів, тематичні вечори, зустрічі, збір коштів та теплого одягу, здавання крові тощо).

Одним з найважливіших напрямків виховної роботи в університеті є правове виховання студентів, яке спрямовується на формування в них правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, готовності до активної участі в управлінні державними справами.

З цією метою в університеті постійно організовувуються тижні правових знань на теми: «Забезпечення прав та свобод людини в Україні», «Знай та виконуй свої обов`язки»; «Права та обов`язки осіб, які навчаються в університеті» (за новим Законом України «Про вищу освіту»); проводилися зустрічі з представниками правоохоронних органів; організовано юридичне консультування студентів та ін. Щорічно проводяться покази кращих вітчизняних документальних фільмів у межах Міжнародного фестивалю «Дні документального кіно про права людини «Український контекст», що сприяють становленню гуманістичного світогляду молодих особистостей.

 

Одним із найважливіших аспектів гармонійного духовного розвитку особистості є розкриття художньо-естетичного потенціалу, творчих здібностей майбутніх учителів, для чого використовуються як випробувані часом, так і інноваційні форми роботи.

В університеті працюють творчі колективи та студії, зокрема Народний театр-студія естрадного вокалу “Екстрим”, студія авторської пісні “Музика слова”, студії сучасного й народного танців, молодіжний студентський драматичний театр, фольклорний ансамбль автентичного співу, народна академічна хорова капела, академічний жіночий хор, літературна студія “Орфей” та ін.

У 2013 році розпочав свою роботу театр за участю студентів, які вивчають німецьку мову (керівник — волонтер з Німеччині Барбара Бауш), а також танцювальний хіп-хоп колектив для іноземних студентів.

В університеті працюють гуртки та клуби за інтересами (зокрема, гурток декоративно-прикладного мистецтва, кіноклуб “Фокус”, гурток мультиплікаторів, спортклуб «Прометей», клуб вихідного дня тощо), діяльність яких дозволяє забезпечити належні умови для корисного дозвілля студентської молоді.

Щороку в університеті проводиться від 80 до 100 культурно-масових заходів, присвячених всеукраїнським і міжнародним святам, знаменним датам. Вже стали традиційними посвята у студенти, святкові концерти до Дня працівників освіти (вручення «Педагогічного Оскару»), Міжнародного дня студента («Студентський квартал»), Нового року («Танці з викладачами»), Дня святого Валентина («10 кроків до кохання»), Міжнародного жіночого дня 8 Березня (“Дві зірки”), Дня науки (підбиття підсумків студентської науки та творчості), концертні вітання для учасників різноманітних міжнародних та всеукраїнських конференцій, що проходять на базі університету тощо.

 

Обдаровані студенти університету здобувають численні нагороди в обласних, всеукраїнських і міжнародних творчих змаганнях: Міжнародному фестивалі студентської художньої творчості «Барви осені» (2012 р. – ІІІ місце; 2013 р. – ІІ місце); Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва, присвяченого 175-річчю Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (ІІІ місце); Міжрегіональному телерадіофестивалі «Зоряний простір» (2012 р. – І, ІІ місця); IV міжнародному фестивалі танцю Art-Bomb (2012 р., І місце); Всеукраїнському фестивалі авторської пісні і поезії «Скіфія» (диплом лауреата), обласному конкурсі української естрадної пісні «Радослав» (ІІІ місце); обласному фестивалі творчих колективів, працівників підприємств, організацій та установ «Пісня в душі – безпека на виробництві» (дипломи лауреатів) тощо.

На міському та обласному етапах Всеукраїнського конкурсу-фестивалю студентської творчості «Студентська весна» студенти університету отримали 9 призових місць у 2012 р., у 2013 р. – 15, що є найкращим результатом серед вищих навчальних закладів Сумщини.

 

Належний рівень організації культурно-масової роботи в університеті створює всі умови для гармонійного розвитку особистості студента, реалізації творчого потенціалу, талантів та обдарувань молоді.

 

За період 2012 – 2014 рр. членами студентського самоврядування університету та факультетів були організовані різноманітні культурно-масові заходи (інтелектуально-розважальна гра “Що? Де? Коли?”, брейн-ринг, конкурс сумок, фотобатли, ярмарки до Дня Святого Миколая, акція до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка «Лунає Шевченко через віки», наукова конференція «Вплив соціальних мереж на людину», виїзна конференція студентського самоврядування «Обмін досвідом: надія і перспективи», форум «Схід-Захід: партнерство і співпраця» та ін.), спортивні змагання “Богатирські ігри”, присвячені Всесвітньому дню здоров'я (спільно зі спортивним клубом “Прометей”), змагання між мешканцями гуртожитків “Живчик-старти”, проведено численні благодійні соціальні й екологічні акції.

За ініціативи студентського самоврядування було реалізовано низку нових проектів, проведення яких стало доброю традицією. Так, традиційним вже стало проведення тижня студентського самоврядування, у межах якого відбувається “День навпаки” (перебування молодих лідерів у ролях керівництва університету й факультетів). Також за традицією щорічно напередодні Дня студента проводиться круглий стіл адміністрації вищих навчальних закладів, органів студентського самоврядування і представників профспілок “Актуальні проблеми студентської молоді”, де обговорюються перспективи розвитку університету, різноманітні аспекти життя студентів, шляхи вирішення проблем студентства.

У 2012 році був проведений захід толерантності з іноземними студентами інших вищих навчальних закладів м. Суми «Подолаємо расизм разом». Іноземні студенти презентували свої країни, розповідали про навчання та труднощі життя в іншій країні.

До роботи студентського самоврядування залучаються іноземні студенти з Туреччини, Узбекистану, Туркменістану, Азербайджану, які навчаються в університеті; їх представники включені до складу студентського ректорату, ради гуртожитку.

Традиційним є щорічне проведення ярмарок до Масляної, до Дня св. Миколая, Дня інваліда. Студентське самоврядування співпрацює з різними дитячими закладами Сумщини; кошти, виручені на ярмарках, спрямовуються на придбання необхідних речей для дітей-сиріт, хворих дітей, дітей-інвалідів тощо.

У 2013 році стартувало декілька нових проектів, серед них – Буккросинг. Цей проект сприяє загальному розвитку культури студентів, поваги до книги, популяризації художньої літератури. Також започатковано проведення дводенного виїзного тренінгу-семінару «Адаптація першокурсників». Великою подією на Сумщині стало проведення обласного танцювального конкурсу «StudDans», ініціатором якого стало студентське самоврядування університету.

Окрім культурно-масових та соціальних проектів, студентське самоврядування займається захистом прав та інтересів студентів. Тісна співпраця з адміністрацією університету дає можливість знаходити компроміси у вирішенні нагальних, гострих питань, що стосуються гуртожитків, навчального процесу тощо. Зокрема, у жовтні 2014 р. було проведено круглий стіл «Гуртожиток і студент. Права та обов`язки».

Фізична культура і спорт в університеті є невід’ємною частиною формування загальної культури особистості студента, збереження і зміцнення їх здоров’я, організації та забезпечення здорового способу життя.

Спортивний клуб «Прометей» та директорат Інституту фізичної культури організовує роботу спортивних секцій, тренувальний процес та забезпечує участь студентів у змаганнях різного рівня. В університеті функціонують 35 груп підвищення спортивної майстерності, 8 спортивних секцій з олімпійських видів спорту.

Належна увага приділяється організації спортивних змагань на університетському рівні. Щорічно проводяться чемпіонати та кубки університету серед факультетських команд з 8 видів спорту. На рівні факультетів проводяться спартакіади серед курсів та кубки деканів факультетів та директорів інститутів з футзалу, баскетболу, волейболу та ін.

Протягом 2012 – 2014 рр. систематично проводилися змагання між викладачами та студентами університету; турнір з волейболу, шахів, флорболу, баскетболу, футзалу, футболу, лижних перегонів, одноборств, паурліфтингу, стрільби з луку, спортивного туризму, стрітболу; кубки деканів з ігрових видів спорту.

Студенти університету мають змогу відвідувати групи здоров’я з волейболу, футзалу, а також займатися в тренажерному залі та у басейні.

Команди університету протягом 2012 – 2014 рр. виборювали призові місця у студентських лігах м. Суми з футзалу, гандболу, баскетболу . У 2012 році студентські збірні університетські команди з лижних гонок та біатлону перемогли у I зимових спортивних іграх серед вищих навчальних закладів України.

Щорічно студенти стають переможцями та призерами міської спартакіади, обласної універсіади (обласних спортивних ігор), Всеукраїнської та Всесвітньої універсіад, чемпіонатів та кубків світу і Європи. Кожного року студенти виборють велику низку медалей у змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня з різних видів спорту.

Результати виступів спортсменів, які зайняли призові місця на змаганнях різних рівнів,такі: у 2012 році – обласні – 78, галузеві – 132, державні – 221, міжнародні – 22; у 2013 році – обласні – 129, галузеві – 204, державні – 104, міжнародні – 17; у 2014 – обласні – 83, галузеві – 164, державні – 96, міжнародні – 15.

Постійно підвищується кваліфікаційний рівень студентів-спортсменів. Протягом 2012–2014р.р. понад 2 тис. студентів присвоєно масові розряди, 22 КМС 14 МСУ. У 2013–2014 р. р. до складу збірних команд України (основний, резерв, кандидати) увійшли 32 спортсмени.

Спортивно-масова робота, що проводиться в університеті, сприяє підвищенню рівня фізичної підготовки молоді, розкриттю її спортивного потенціалу та всебічному розвитку особистості студента як повноцінного представника суспільства й української нації.

 

 

 

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02

Всі контакти

На сайті

На даний момент 133 гостей на сайті

Електронний Розклад

stiker b890e 191035824

Copyright © 1924 - 2018. All Rights Reserved.

RAD Studio 10.2.2 Tokyo, Delphi, C++Builder, Delphi, C++Builder, На Delphi можно писать приложения не только под Windows но и под продукцию Apple (MAC OS, iPad, iPod, iPhone (iOS)), Android и даже Lunux.
Android Studio, Example, Sources, Уроки, Исходники, мобильный, смартфон
GPS трекер Goome GM02EW