Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна Кафедра спортивних дисциплін та фізичного виховання

1 2f8ba 877689734

Історія наймолодшої кафедри НН ІФК Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка розпочинається з 02 вересня 2013 року. З викладачів двох кафедр «Теорії і методики спорту» та «Фізичного виховання» у інституті фізичної культури з’явився новоутворений підрозділ, який забезпечує викладання спортивних дисциплін у студентів спеціальностей фізичне виховання, спорт, захист вітчизни, здоров’я людини та туризм і фізичне виховання – на історичному факультеті, на факультетах мистецтв і іноземної та слов’янської філології вишу.

На сьогодні кафедра представлена дев’ятнадцятьма викладачами серед яких три кандидата наук (два з фізичного виховання і спорту та педагогічних наук), два викладачі удостоєні почесного звання «Заслужений тренер України», два викладачі «Майстри спорту міжнародного класу» та два «Майстри спорту України».

Наймолодша з кафедр Навчально-наукового Інституту фізичної культури почала свою історію у вересні 2013 року і її створення стало підсумком пошуку оптимального варіанту організації навчального процесу в педагогічному університеті. Новоутворений підрозділ був сформований з викладачів кафедр «Теорії та методики спорту» і «Фізичного виховання» з метою викладання спортивних дисциплін студентам Інституту фізичної культури спеціальностей – «фізичне виховання», «спорт», «захист Вітчизни», «здоров’я людини» та «туризм», а також фізичного виховання на історичному факультеті, факультетах мистецтв і іноземної та слов’янської філології педагогічного університету .

За великим рахунком кафедра СДФВ стала правонаступницею загальноінститутської кафедри «Фізичного виховання», заснованої у 1961 році в структурі тодішнього педагогічного інституту, а до Інституту фізичної культури приєднаної у 2006 році. Завідували кафедрою у різні роки Алій Петрович Музиченко, Віктор Павлович Григор’єв, Владислав Петрович Рудько, Валентин Петрович Кривцун, кандидат педагогічних наук Микола Михайлович Кобозєв ї кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Олександр Володимирович Міщенко.

Основним завданням роботи кафедри СДФВ було і залишається формування професійно-прикладних рухових якостей і навичок, необхідних студентам для попередження стомлення, підвищення працездатності і прискорення її відновлення як в період навчання в університеті, так і в майбутній професійній діяльності. Викладачі кафедри проводять роботу у двох інститутах та на чотирьох факультетах університету за трьома напрямками: з основними та спеціальними медичними групами і спортивними відділеннями.

Засоби фізичного виховання студентів під час аудиторних занять – елементи класичних видів спорту – футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, гімнастики та танців, туризму, а також професійно-прикладна фізична підготовка. Крім аудиторних занять активно проводиться позанавчальна спортивно-масова робота. Щорічна університетська Університетська Спартакіада студентів серед збірних інститутів та факультетів збирає кілька сотень учасників змагань з баскетболу, волейболу, міні-футболу, легкої атлетики, плавання і шахів.

Традиційними серед студентів різних курсів і факультетів стали змагання з міні-футболу і баскетболу. Постійно проводяться турніри з волейболу серед студентів та викладачів природничого факультету. Збірна університету з міні-футболу, яку тренує викладач Сергій Павлович Карпенко, бере участь як у зимовій першості обласного центру серед команд колективів фізкультури першої групи, так і міської футбольної Ліги студентів ВНЗ ІІІ-ІV

Склад кафедри

lazorenko sergiy anatoliyovich 1010159540Лазоренко Сергій Анатолійович – завідувач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання, доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, «Заслужений тренер України». Підготував Бурмістрову Катерину – заслуженого майстра спорту України, чемпіонку світу, чотириразову чемпіонку Європи та дворазову володарку Кубку світу (жіноча боротьба), майстрів спорту України з ґраплінгу Кіцелу Віталія – чемпіона Європи і Неткачева Дмитра – бронзового призера чемпіонату світу.

Закінчив Сумський державний педагогічний інститут імені А.С.Макаренка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Географія, біологія», кваліфікація вчителя географії і біології (1994).

У 2002 році за високі тренерські досягнення у спорті отримав галузеве звання «Заслужений тренер України».

У 2004 році закінчив факультет післядипломної та додаткової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології. Керівника спортивних секцій. Організатора туристичної роботи.

У 2011 році нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом ІІІ ступеня».

У 2012 році нагороджений почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом ІІ ступеня».

У 2012 році нагороджений подякою Сумського міського голови.

golovchenko 653985369Головченко Олексій Іванович – доцент. З відзнакою закінчив Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка (2005) зі спеціальності «Олімпійський і професійний спорт».

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, спеціальність – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». Тема дисертації – «Особливості впливу фізичного виховання на формування особистості учнів середнього шкільного віку» (рішення президії ВАК України від 22.12.2011, Харківська державна академія фізичної культури).

Доцент кафедри «Здоров’я людини та фізичної реабілітації» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 03.04.2014). Автор понад 30 наукових і навчально-методичних праць.

Список науквих праць

Статті

1 dee79 1961379725Кулик Ніна Анатоліївна – кандидат наук  з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри. Працює в університеті з1995 року на кафедрі фізичного виховання (на даний момент – на кафедрі ТМФК).

Базова освіта: Сумський державний педагогічний інститут ім. А. С. Макаренка за спеціальністю «вчитель фізичної культури».

 

 

 

 

Титович Андрій Олександрович к. н. з фізичного виховання і спорту, доцент. Працює в університеті з 2001 року на кафедрі фізичного виховання (на даний момент – на кафедрі ТМФК).

Базова освіта: Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка за спеціальністю «вчитель фізичної культури і валеології, керівник спортивних секцій, організатор туристичної роботи». ОКР: магістр.

vorona viktoriya viktorivna 2132252760Ворона Віта Вікторівна – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри, майстер спорту України з лижних гонок і біатлону. Народилась 4 березня 1983 року у м. Шостка, Сумської області. Отримала вищу освіту у СумДПУ імені А.С. Макаренка. Неодноразова призерка чемпіонатів та Кубків України з лижних гонок та біатлону. Була членом Національної збірної України. У 2014 році успішно захистила кандидатську дисертацію. Автор багатьох наукових публікацій.

 

 

 

pavlenko inna oleksandrivna 1255093145ПАВЛЕНКО Інна Олександрівна – викладач. Закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка (1990) зі спеціальності «Фізичне виховання».

Кандидат педагогічних наук, спеціальність – «Теорія і методика професійної освіти». Тема дисертації – «Формування валеологічного мислення майбутніх вчителів природничих спеціальностей в процесі професійної підготовки» (рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 29.05.2015, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди).

 

 

3 41b50 175833417Гудим Микола Павлович – старший викладач кафедри, «Заслужений тренер України», Відмінник освіти України. Народився 22 жовтня 1963 року в місті Суми. У 1985 році закінчив факультет фізичної культури СумДПІ імені А.С. Макаренка. Цього ж року почав працювати викладачем кафедри теорії і методики фізичної культури потім старшим викладачем кафедри Олімпійського і професійного спорту, а з 2013 року – старший викладач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання. За роки тренерської діяльності підготував цілу плеяду талановитих атлетів королеви спорту:

  • Валерій Васильєв – чемпіон всесвітньої універсіади 2003 року зі стрибків у довжину (м. Дегу, Південна Корея);
  • Вікторія П’ятаченко і Віталій Бутрим – учасники Олімпійських ігор у Лондоні – 2012;
  • Вікторія П’ятаченко у 2013 році стає чемпіонкою Європи та всесвітньої універсіади;
  • Віталій Бутрим у 2013 році здобув срібну нагороду на молодіжному чемпіонаті Європи.

За час роботи Микола Павлович підготував трьох Майстрів спорту України міжнародного класу та п’ятьох Майстрів спорту України з легкої атлетики.

5 a8769 288980421АЗАРЕНКОВ Віктор Миколайович – старший викладач.

 

 

 

 

6 dddd4 1421146266Прийменко Лариса Олександрівна – Майстер спорту СРСР, Майстер спорту України, старший викладач кафедри. Народилася 1 січня 1965 року в місті Суми. У 1982 році була зарахована на факультет фізичної культури Сумського державного педагогічного інституту імені А.С. Макаренка, де продовжила удосконалювати майстерність хокеїстки на траві у складі студентської команди вищої ліги СРСР «Буревісник». У 1986 році на Спартакіаді народів СРСР у Національній збірній України виборола звання Майстра спорту СРСР та кращого гравця турніру. Цього ж року закінчила ВУЗ. За багаторічну та плідну працю нагороджена грамотою Сумської обласної державної адміністрації управління освіти і науки. Є автором багатьох наукових праць.

 

 

 

 

 

7 57ef8 410556579СКАЧЕДУБ Наталія Миколаївна – викладач

 

 

 

 

 

 

8 1e374 946659931ГУДИМ Світлана Василівна – викладач кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання.

Працює в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка з 1991 року. Закінчила Сімферопольський державний університет ім. М. В. Фрунзе у 1987 році. За час роботи приймала участь у підготовці багатьох спортсменів – легкоатлетів високого рівня: майстри спорту України міжнародного класу Валерій Васильєв – чемпіон всесвітньої універсіади 2003 року у стрибках у довжину, Віталій Бутрим – срібний призер чемпіонату Європи серед молоді з бігу на 400 м, рекордсмен України з бігу на 400 м, майстри спорту України Юрій Штанов, Олексій Коваль, Володимир Супрун.

453g6246f2Востоцька Ірина Федорівна – викладач.

У 1995 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка. З 1995 року по 2011 рік працювала викладачем кафедри фізичного виховання в СумДПУ ім. А.С. Макаренка. З 2011 року працюю на кафедрі здоров’я людини та фізичної реабілітації.

Список наукових праць

 

 

 

 

 9 128df 846369157 7262a 1137313122ЗАЯЦ Сергій Валерійович – викладач кафедри. Закінчив факультет фізичного виховання СумДПУ ім. А.С. Макаренка в 1985 році. Кандидат в майстри спорту СРСР з сучасного п’ятиборства. З 1985 року р. працює тренером-викладачем з плавання в ДЮСШ №1. З 1988 р. викладає дисципліну «Плавання» у СумДПУ ім.А.С.Макаренка.

 

 

 

 

 

2 fb90b 2088725688 ШУМАКОВ Олег Вікторович – викладач.

1 f52d9 621120449ГРЕК Наталія Миколаївна – лаборант.

 

 

 

 

 

 

 

2 ce509 904023804 МОРОЗОВА Вікторія Миколаївна - лаборант.

3 14cae 1598101550

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 292 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.