






На календарі грудень, а отже, знову час у дружньому колі зібратися тим, хто навчає російської філології та вивчає її. Цю добру традицію було започатковано далекого 2001-го, і нині свято відбулося вже вшістнадцяте. Тому цьогоріч проект «Таємне життя філологів» із повним правом отримав свій паспорт.
Програма свята була надзвичайно цікавою і різноманітною. Спочатку кожна з команд-учасниць представила себе чи то у відеоформаті (141 група), чи то у форматі stand up (131 група); другокурсники про себе заспівали, Гулайим Джоракулиєва заграла на національному музичному інструменті гопузі, а первачки засвідчили неабияке знання сучасної поп-культури, розігравши сценку «Контрольна робота» під нарізку із «золотих» хітів. Саме вони, незважаючи на шалену конкуренцію, і перемогли в першому конкурсі. Новачкам щастить!
141 група взяла реванш у змаганні викривальних відео, після перегляду яких широка громадськість зрештою може скласти уявлення про таємне життя студентів-філологів. Перемогу в кулінарному конкурсі святкували 161 і 141 групи, що підкорили всіх майже епічним туркменським пловом і елегантним виноградним тортиком.
Із домашнім завданням найкраще впоралися третьокурсники. Їхня «сага про шпаргалку» не залишила байдужим жодного, хто хоча б раз у житті складав іспит. І наочні демонстрації, і «навчальні» фільми інших учасників довели, що студентська винахідливість безмежна. Чого варте банальне зубріння поруч зі справжньою магією прикликання «халяви»! І вона – всупереч погоді – таки спустилася з небес на крейдяній хмарині: всі призери незабаром отримають по 10 балів з різних дисциплін або безболісне зарахування підсумкової контрольної роботи!
Недитячі пристрасті розбурхала «Своя гра». Команди почергово то набирали, то втрачали бали, гравці шаленіли, але зрештою переможця було визначено: ним стала 121 група.
Після гри відбулася посвята студентів 111 і 112 груп у філологи. І, повірте, за свої символічні предмети їм довелося добряче позмагатися! Отже, ми гостинно запрошуємо до свого кола нових друзів, зокрема з Туркменістану і Китаю, і радо вітаємо старих – Оксану Сокол (дякуємо за професійні світлини!) і Фуркана Акаліна (класний танок!).
І насамкінець висловлюємо уклінну подяку головним організаторам цьогорічного «Таємного життя філологів»: нашим чудовим магістрантам – Юрієві Голобородьку і Каріні Кайдаш (котрі «пильно й ненастанно» тримали руку на пульсі свята), Ользі Нємцевій, Розі Нуріддіновій, Аллі Самойленко, Альоні Семененко – та їхнім ідейним натхненникам – доцентам Ірині Іванівні Пахненко і Світлані Григорівні Тєлєтовій.
Многая літа святу, що «живе своїм живим життям»!
Â
Тетяна Заболотна