Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна

1 cd96b 160731072324 лютого 2017 року на базі ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» відбулися Четверті Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки «Полюбіть майбутнє – крила виростуть». До Читань долучилися науковці, викладачі, вчителі, вихователі дошкільних установ, працівники відділів освіти, соціально-психологічних служб, представники батьківських комітетів, громадських організацій, студенти. Відповідно до угоди про співпрацю участь у заході взяла член лабораторії «Академічна культура дослідника», аспірантка Пономаренко Наталія. 

Четверті Читання – це спільна робота однодумців, спрямована на розкриття і усвідомлення духовних сенсів гуманної педагогіки і створення простору майбутнього, в якому ці сенси живуть і стверджуються. Піднесене розуміння Майбутнього ставить перед нами фундаментальне  завдання самовдосконалення, духовно-морального розвитку. Якщо ми самі правильно зрозуміємо Майбутнє,  зможемо направити наших вихованців на шлях духовно-морального становлення, зародження в них сенсу життя, світоглядних начал. 

Мета читань – розкриття і усвідомлення духовних цінностей гуманної педагогіки. У рамках Читань мали місце виступи і доповіді на тему духовних сенсів гуманної педагогіки та застосування її у щоденному учительському житті, що й буде привнесенням майбутнього у сьогодення. 

До прикладу, Кірдіщева Л.М., директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка», голова обласного центру Гуманної педагогіки, член правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної педагогіки, викладач-методист, відмінник освіти України, Лицар Гуманної Педагогіки («Майбутнє в кожному з нас»); Крук С.Л., член громадської ради міністерства освіти України; кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар гуманної педагогіки («Назустріч майбутньому»); Єреметов Ігор Олегович, віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, член Координаційної ради Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, психолог, лікар-стоматолог,  Лицар Гуманної Педагогіки («Як любити дітей»).

Зерна, посіяні педагогами-класиками починають давати перші сходи. Тема читань спонукає подивитися на професію вчителя як на унікальне явище у Всесвіті. Саме вчитель має можливість кожного дня доторкатися до майбутнього держави, людства – дітей. Усвідомлення своєї відповідальності перед майбутнім спонукає до самозростання, надихає на творчість, окрилює.

Перед початком майстрів-класів учасники ще раз доторкнулись до Величі постаті Шалви Амонашвілі, переглянувши фільм «Усе залишається дітям».

Після такого поштовху до роздумів вчителі попрямували на майстер-класи: 

- «Майбутнє – в сьогоденні», де пропонувались ідеї навчання виховання молодших школярів у контексті гуманної педагогіки (модератор – Бендюг А.І.); 

- «Рух – це життя»,  де розкривались поняття життя, здоров’я і їхні складові, практично було продемонстровано методи, прийоми і форми роботи з фізичного виховання із дітьми дошкільного віку різних вікових груп, інноваційні здоров’язберігаючі та здоров’яформуючі технології (модератор – Завалій Н.П.);

- «Культура й духовність – два різних крила: із ними крокуємо в майбутнє», у ході якого було представлено педагогічний досвід практичного втілення ідей гуманної педагогіки на заняттях з художньої культури і в процесі проведення практики «Пробні уроки в школі»  (модератор – Стеценко Н.В.);

- «Плекаймо унікальність кожної людини», під час якого учасники змогли набути досвіду виявлення обдарувань дітей, збагатити  знання щодо їхнього розвитку (модератор – Матвійчук О.Б.).

Неабияке захоплення викликали і творчі майстерні: «Аптека добра», «Культура українського народу – основа його майбутнього», «Зроби  крок назустріч успішному майбутньому», «Морально-етичне виховання дітей молодшого шкільного віку».

Читання пройшли в атмосфері співпраці всіх учасників. Робота читань була побудована так, щоб кожен з учасників мав змогу поспілкуватися з модератором педагогічних сесій і обрати для себе найбільш актуальну тему. А гуманістична феєрія – це просто каскад учительських знахідок, перлинок. Педагогічна скарбничка кожного вчителя була поповнена.

 «Невичерпний ентузіазм! Позитив!!! Знову виросли крила!» – емоційно підсумовує учасниця – викладач історії та культурології Оксана Якущенко. «По-перше, я іду з читань, сповнена натхненням та ентузіазмом. Мені здається, що я зверну педагогічні гори. По-друге – це, звичайно, певні методи та способи взаємодії з дітьми, побудовані на знаннях законів розвитку особистості», – переповнена емоціями викладач математики Надія Вороніна. 

У мене теж виросли крила! Щиро дякую!!! Духовність – це найвища цінність,  дитина – це особистість, важливо так будувати свою роботу, щоб у дитини виростали крила. Усім організаторам читань – великий уклін! –Наталія Пономаренко 

2

4 лютого 2017 року на базі ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» відбулися Четверті Педагогічні Читання з Гуманної Педагогіки «Полюбіть майбутнє – крила виростуть». До Читань долучилися науковці, викладачі, вчителі, вихователі дошкільних установ, працівники відділів освіти, соціально-психологічних служб, представники батьківських комітетів, громадських організацій, студенти. Відповідно до угоди про співпрацю участь у заході взяла член лабораторії «Академічна культура дослідника», аспірантка Пономаренко Наталія. 

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 278 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.