Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна Структура Факультети Факультет іноземної та слов’янської філології Кафедра російської мови, зарубіжної літератури та методики їх викладання Події Події (Російська мова та світова література) СумДПУ в контексті розвитку українсько-китайського освітнього співробітництва

1 511f3 1148454660Упродовж двох місяців триває вивчення російської мови на курсах для слухачів із Китайської Народної Республіки, а отже, час робити проміжні висновки. Навчальний курс «Російська мова (для іноземців)» належить до переліку додаткових платних послуг, що їх надає СумДПУ імені А. С. Макаренка. Його викладання і навчально-методичне забезпечення успішно здійснює кафедра російської мови, зарубіжної літератури та методики їх викладання за сприяння відділу працевлаштування, професійно-технічної освіти та додаткових платних послуг.

У 2017 році бажання опановувати російською виявив 31 китайський студент і магістрант, що з них було сформовано 4 групи. Значному збільшенню чисельності слухачів маємо завдячувати передусім державній політиці щодо міжнародного співробітництва в галузі освіти. Нагадаємо, що 23 червня поточного року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося засідання підкомісії з питань співробітництва в освіті між Україною і КНР. Підкомісія затвердила «План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2017 –2019 роки», де йдеться, зокрема, про вдосконалення договірно-правової бази освітнього співробітництва і розширення міжуніверситетської співпраці. Міністр освіти КНР Чен Баошенг наголосив, що за останні 5 років, що минули з часу роботи попередньої підкомісії, стосунки між китайськими й українськими університетами значно поглибились, і це вигідно для обох сторін. Українська вища освіта має міцне підґрунтя і наукові школи, що посідають лідерські позиції у світі, а китайські університети дуже добре виявляють себе щодо інновацій.

СумДПУ імені А. С. Макаренка теж активно долучився до розвитку українсько-китайського освітнього співробітництва. Так, наразі доктор педагогічних наук, професор В. І. Статівка працює в Школі іноземних мов і літератур університету міста Ланьчжоу, а китайські студенти та магістранти опановують російською під керівництвом досвідчених викладачів кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики їх викладання, що її впродовж багатьох років очолює Валентина Іванівна, – доцентів В. В. Мілованової та Т. К. Монжалєй і викладача Т. В. Мовчан. Ось якої вони думки про своїх учнів.

«Учиться, и, когда придёт время, прикладывать усвоенное к делу, – разве это не прекрасно!». Ці слова великого китайського мислителя Конфуція кандидат філологічних наук, доцент В. В. Мілованова часто згадує, спостерігаючи за тим, як студенти з Китаю сумлінно, з великим інтересом і навіть іноді весело, з гумором вивчають російську мову: заучують нові слова і фрази, читають тексти та діалоги, прагнуть самостійно будувати речення. Їхні старанність і працелюбство викликають повагу і навіть захоплення.

Викладач Т. В. Мовчан зауважує зразкову дисциплінованість і надзвичайну сумлінність студентів із КНР, які ретельно готуються до кожного заняття, виконуючи не тільки поточні завдання, а й – за власною ініціативою – випереджальні.

Кандидата філологічних наук, доцента Т. К. Монжалєй приємно вражає серйозна вмотивованість китайських слухачів та їхнє усвідомлене прагнення працювати на перспективу, адже російська для них є, перш за все, мовою спілкування і не належить до кола обов’язкових дисциплін. І це дуже гарна ознака, тому що, за слушним зауваженням Аврелія Августина, для вивчення мови набагато важливіша вільна допитливість, ніж грізна необхідність.

Отже, щиросердно зичимо студентам і викладачам успіхів та сподіваємося на цікаві проекти в майбутньому.

Тетяна Доган

Світлини – Буркай Ш. Доган

altalt2 1 b1bea 1889340590

alt

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 335 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.