× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна

alt22-23 березня 2018 року відбулась міжнародна науково-практична конференція «Функції дизайну в сучасному світі: виміри 2018», організаторами якої стали кафедра образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка (завкафедри доктор мистецтвознавства, професор Зав’ялова О.К.) та кафедра іноземних мов ННІ бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету (завкафедри кандидат філологічних наук, доцент Гнаповська Л.В). 

Цей традиційний науковий форум, який проводиться у рамках міжуніверситетського науково-дослідного та культурно-просвітницького проекту, є продовженням низки науково-мистецьких заходів кафедри образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури, спрямованих на вивчення та популяризацію українського образотворчого мистецтва, й зокрема сучасного дизайну. Так, у 2016 році кафедрою була проведена всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Наївне мистецтво в контексті художньої культури ХХ-ХХІ століть», у 2017 - всеукраїнська науково-практична конференція «Функції дизайну у сучасному світі», яка у цьому році набула статусу міжнародної, в листопаді того ж року – науковий семінар «Образотворче мистецтво України на перехресті століть: тенденції, постаті, перспективи», до якого завітав знаний київський художник Матвій Вайсберг. 
Цікавою гранню всіх наукових заходів, що проводяться кафедрою образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури, є участь у них студентів, магістрантів, викладачів училищ і шкіл, що засвідчує актуальність й затребуваність подібних наукових форумів на всіх рівнях мистецької діяльності й освіти. Широкий спектр тематичних напрямів, запропонований для обговорення, є гарним імпульсом для їх подальшої професійної й наукової діяльності.
В нинішній міжнародній конференції прийняло участь близько 70 учасників з багатьох міст України, а також представники Білорусі, Польщі, Великої Британії, КНР. Чудовою традицією стала співпраця викладачів кафедри з науковцями одного з базових мистецьких закладів України – Харківської державної академії дизайну і мистецтв. У нинішньому заході це було реалізовано в онлайн-виступах канд. архітектури, професора кафедри Дизайн інтер’єру Бондаренко І.В., канд. мистецтвознавства, ст. викладача цієї кафедри Бондаренка Б.К. та аспіранта Коротовських А.В. 
Пленарне засідання очолив доктор мистецтвознавства, професор Панасюк В.Ю. З яскравими доповідями, що торкалися різноманітних проблем і функціонування дизайну в сучасному світі, виступили канд. мистецтвознавства, ст. викладач Бондаренко Б.К. («Трансформація знакових морфем як інструмент створення дизайну нового автомобіля (на прикладі бренду CITROЁN)»), канд. філософ. наук, доцент Васюріна А.О. («Українські мурали: у пошуках національно-культурної ідентичності»), канд. мистецтвознавства, доцент Зуєв С.П. («Простір концертного залу в концепції музичного виконавства Г. Гульда»), канд. пед. наук, доцент Миленкова Р.В. («Самопозиціонування особистості через колекціонування творів мистецтва і дизайну»), ст. викл. Кохан Н.М. («Ноосферне мислення в ленд-арті та ландшафтному дизайні (на прикладі творів К. Друрі та Ч. Дженкса)»), магістранти ННІ культури і мистецтв Морозова В. («Роль сценічного костюму в музичному театрі (на прикладі героїні Кармен з однойменної опери Ж. Бізе)») та Таранець С. («Ідеї сюрреалізму в 3D об’єктах дизайну»). 
Запланований в рамках конференції «круглий стіл» «Інтер’єри нашого життя», який традиційно відбувся в галереї «академArt» Сумського державного університету (куратор канд. пед. наук, доцент Миленкова Р.В.) відрізнявся неформальним підходом в обміні думками та мистецьким досвідом. «Головним» героєм сьогорічного заходу став дизайнер приватних інтер’єрів Олег Горбуленко, який намагався розкрити таємниці творчого процесу цього мистецтва. Незвичайну атмосферу та філософську заглибленість при проведенні «круглого столу» створювала виставка арт-об’єкту К. Бучацької «Не один, не більше, ні», розташована у приміщенні галереї. 
23 березня 2018 року робота конференції була продовжена у секційних засіданнях у ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С.Макаренка. За матеріалами конференції видано збірку тез, що засвідчила різноманітність та невичерпність запропонованої тематики.

altaltaltaltaltaltalt

Доктор мистецтвознавства, професор,
завідувач кафедри образотворчого мистецтва, 
теорії історії музики та художньої культури 
СумДПУ імені А.С. Макаренка О.К. Зав’ялова

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 204 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.