Метою заходу було зацікавити молодих науковців Сумщини та інших регіонів країни історією та філологією нашого краю, легендарної землі, що дала й дає світові багато талановитих особистостей, які репрезентують етнокультурологічні коди українців та є золотим генофондом нашої нації.
Конференція стала результатом фольклорно-етнографічних експедицій, краєзнавчих екскурсій по Україні, роботи наукових лабораторій, проблемних груп та наукових гуртків, які організовують викладачі не лише на факультеті, а й у Сумському територіальному відділенні Малої академії наук та школах області.
Робота конференції проводилася за напрямами:
1. Література Сумщини: вектори сучасних досліджень.
2. Парадигма історико-краєзнавчих досліджень молодих науковців.
3. Фольклор у сучасній науковій рецепції.
Цінною була інформація голови Сумської організації Національної спілки краєзнавців України Корнієнка Олега Миколайовича, який познайомив учасників із головними засадами роботи спілки краєзнавців та заступника голови, доцента Михайличенка Миколи Анатолійовича, який представив виставкову діяльність творчої організації області.
У контексті конференції працювали наукові секції («Олександр Олесь як унікальна постать модерної української літератури» і «Творчість Олександра Олеся: лінгвістичний аспект»), присвячені 140-річчю від дня народження нашого земляка, відомого українського поета Олександра Олеся. За творчістю митця студентами-філологами, учасниками наукового гуртка «Фольклорні традиції Сумщини» (під керівництвом доцентів Кириленко Надії Іванівни, Владимирової Валентини Миколаївни та Захарової Валентини Анатоліївни), було підготовлено літературно-мистецький захід «Затремтіли струни у душі моїй». Ніжна лірика, романс, дзвін гітари, акторське виконання уривку з драми «Ніч на полонині» вразили всіх глядачів.
У конференції взяли участь учні, студенти, а також учителі та викладачі закладів різних рівнів акредитації України.Теми доповідей були актуальними й викликали дискусію. Молоді науковці продемонстрували вміння представити результати науково-дослідницької роботи, орієнтуватися на концептуальні та методологічні засади в літературознавчих, фольклорних та історико-краєзнавчих дослідженнях.
Під час ухвалення резолюції учасники конференції внесли пропозицію створити музей у будинку, де проживав О. Олесь (на вулиці Петропавлівській) та назвати його ім’ям дитячу міську бібліотеку.