× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

golovna 9ed70 1002321384В останній день зими українці споконвіків проводжають холоди і зустрічають молоду зелену весну. По всіх селах відбуваються гуляння: співають народних пісень, водять хороводи. На жаль, із часом старі традиції забуваються, проте викладачі та студенти філологічного факультету СумДПУ імені А. С. Макаренка мали нагоду поринути в атмосферу самобутнього народного гуляння, пізнати красу давньої української пісні.

Народний хор «Серпанок» та Охтирський хор із с. Комиші дали змогу слухачам заглибитися в сиву давнину та відчути дух спорідненості зі пращурами. Виконавці продемонстрували широку палітру народних пісень: забавлянок, дражнилок та закликань, починаючи від урочистих колядок і закінчуючи весільними піснями та веснянками. Кожна пісня – мережана витинанка голосів, що гармонічно перепліталися один з одним, створюючи неповторну канву мелодики української душі.

Уся аудиторія завмерла з першої ж пісні, бо серце кожного відчуло той нерозривний зв’язок із минувшиною, про який ми часто забуваємо, поринувши в буденні ілюзії сьогодення. Згадка свого прадавнього, нетлінного народно-духовного начала затріпотіла в кожного свідомого українця, бо неможливо не осягнути багатство щирої української душі. Навіть студенти-іноземці вдумливо, із захопленням слухали українські мотиви. Із упевненістю можна сказати, що вони так само відчули й зрозуміли глибину народної свідомості.

Але актори не обмежилися виконанням прадавніх пісень – глядачі мали змогу спостерігати сценічні дії весільного обряду, народних танців, вечорниць, весняних хороводів під живий музичний супровід. Атмосфера веселощів та забавлянь заповнила глядацьку залу, навіть викладачі й студенти хотіли піти в танок, а не на пари.

Окрема вдячність народному хору «Серпанок» та Охтирському хору з с. Комиші за їх величезний вклад у культуру рідної держави. Це, дійсно, важлива та благородна справа – оберігати й підтримувати давні традиції українського народу, відроджувати чарівну українську пісню, окриляти нею душі людей та нагадувати про нашу славну історію, пронизану пам’яттю тисячі тисяч поколінь.

Котик Віта, студентка 4 курсу
факультету іноземної та слов’янської філології

З любов'ю до ФІЛОЛОГІЧНОГО

Побували на цікавому пісенному заході "Ой, замкни зиму, одімкни літо!" за участі гуртів "Серпанок" (СумДПУ) та "Комишанське надвечір'я" (автентичні співачки з села Комиші Охтирського р-ну Сумської області), разом із якими закрили зимовий пісенний сезон, справили Колодія, перехід до масниці та закликали весну.

Недарма ж існує легенда про те, як Бог наділив Україну неоціненним даром  піснею. З тих пір, мабуть, так воно і ведеться: співають люди пісні, лікують ними серця, просвітляють уми та чарують душу. Яке ж тільки диво ці народні та автентичні пісні, у них переживаєш сильні почуття (радість, смуток, натхнення). І кого тільки не полонила їх вічна краса...

Емоції дуже теплі та щирі. Ми і пісень наслухалися, і гільце звили, і потанцювали, і пригадали традиції українського весілля, і відпочили від щоденних університетських буднів та зарядилися гарним весняним настроєм.

Дякуємо усім організаторам! Розквіту Вам і натхнення на подальші задуми та втілення мрій!

Ковтуненко Олена, студентка 2 курсу
факультету іноземної та слов’янської філології

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 235 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.