× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна

IMG 6201

21 березня 2019 року у Сумському державному педагогічному університеті відбулося святкування дня весняного рівнодення та Міжнародне свято Навруз-байрам, організоване колективом студентів з Туркменістану, відділом міжнародних зв’язків та відділом соціальної та культурно-масової роботи.

Представники факультету іноземної та слов’янської філології та фізико-математичного факультету Умбарова Нілуфар, Абилова Гулміра та Джумаєв Шагелді взяли участь у програмі НА ЧАСІ: РАНОК, де розповіли широкому загалу глядачів Сумщини про особливості святкування Новрузу в Туркменістані.

Традиції святкування Новрузу в усіх країнах схожі. Так, в Киргистані, Казахстані, Таджикистані, Туркменістані та Узбекистані зберігся звичай обкурювати житла димлячими гілочками арчі в ніч на свято, щоб вигнати злих духів.

Перед національним святом слід покаятися в гріхах, пробачити борги і примиритися з недругами. Усі домашні роботи, пов'язані зі святом, у тому числі прибирання, прикрасу житла зеленими гілками граната і яблуні, приготування святкових блюд, за традицією, завершують напередодні.

Звичай розпалювати ритуальні вогнища, факели і свічки зберігся до наших днів для проведення символічних обрядів очищення до настання свята.

Вогнища розпалюють на вулицях міст і сіл, і люди, за традицією, стрибають сім разів через одне вогнище або через сім вогнищ по одному разу. За звичаєм, в ніч перед святом, люди, щоб очиститися від гріхів, що накопичилися за рік, окропляють один одного водою і перестрибують через проточну воду.

За традицією, за святковим столом збирається вся сім'я - у свято подають різноманітні блюда з баранини, курки, яєць і риби, рясно приправлені різними прянощами.

Асортимент блюд відрізняється залежно від регіону, але є продукти і магічні предмети, символізуючі світло, непорочність, достаток, родючість і щастя в Новому році, які в обов'язковому порядку мають бути усюди.

У свято обов'язково подають ритуальні ласощі сумаляк (солодова халва) - її готують з соку пророщених зерен пшениці, додаючи цукор і борошно, а також домашній хліб, мигдаль, горіхи, сир, молоко, яйця, фарбовані в зелений колір.

На стіл, за традицією ставлять дзеркало і свічки за кількістю членів сім'ї, які повинні самі догоріти, піалу з водою, в якій плаває зелений лист, посудина з трояндовою водою і Коран.

Традиційні солодощі в Новруз-байрам - шекербура, бадамбура, пахлава, гогал тощо, а також солодкий плов, заправлений кишмишом і сухофруктами.

Гостям, що прийшли на свято, хазяїн, за традицією, простягає блюдо з ледве пророслим зерном, - його поїдання символізує залучення до відродження усього живого.

У свято діти, зазвичай, ходять до сусідів і співають пісні про Новруз, отримуючи за це солодощі. На вулицях панують святкові веселощі - виступають артисти, змагаються юмористи, звучать пісні і жарти.

О 15 годині в актовій залі СумДПУ імені А.С. Макаренка відбувся концерт, де всі бажаючі могли ознайомитись з особливостями культури інших національностей. Пісні, танці та навіть показ моди, і все це у виконанні іноземних студентів. З привітальним словом до студентів і гостей
заходу виступила виконуюча обов’язки ректора університету,
професор Л.В. Пшенична. Кращі студенти були відзначені грамотами університету.

На концерт були запрошені гості з інших закладів вищої освіти міста Суми та області, а також представники місцевого та обласного телебачення.

Святкування Новрузу вже стало традиційним для нашого університету, зал був вщент заповнений, а всі глядачі залишились неймовірно задоволені.

З повагою, С.С. Дєнєжніков

IMG 6208 IMG 6211 IMG 6214 IMG 6218 IMG 6223 IMG 6233  IMG 6235

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 345 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.