× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

1 e408e 543950083На початку листопада 2018 року кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури Ірина Іванівна Брага взяла участь у ІХ Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції з україністики «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ», яка дає змогу дослідникам-україністам з України та багатьох країн світу вести міжнародний науковий діалог і започаткувати спільні крос-культурні проекти. Незмінним організатором цього наукового форуму впродовж дев’яти років є Інститут слов’янської філології всесвітньо відомого Мюнхенського університету Людвіґа-Максиміліана – одного з десяти найпрестижніших університетів Німеччини.

Цього року було подано понад 200 доповідей, з-поміж яких організатори відібрали 72, згодом розмістивши їх для ознайомлення на офіційному сайті заходу: http://www.ukrainistik-konferenz.slavistik.lmu.de/. Упродовж чотирьох конференціальних днів відбувалися віртуальні засідання секцій за п’ятьма тематичними напрямами: «Мова», «Література», «Освіта і культура», «Основи української національної ідентичності», «Українська мова як іноземна». Учасники конференції ставили запитання, коментували, обговорювали, дискутували.

Традиційно конференція завершується конкурсом на кращу доповідь. У першому турі шляхом таємного голосування обирається переможець у кожній із секцій, а в другому – учасники, оцінюючи кращі доповіді, визначають переможця конференції.

За результатами незалежного оцінювання доповідь Ірини Іванівни Браги «Мовна біографія Казимира Малевича», що набрала найбільшу кількість голосів, було визнано найкращою. Як переможниця Ірина Іванівна отримала запрошення до Інституту слов’янської філології Мюнхенського університету Людвіґа-Максиміліана для участі у Засіданні круглого столу за підсумками конференції.

Упродовж перебування в Мюнхені:

  1. Познайомилася з очільниками Інституту слов’янської філології Мюнхенського університету Людвіґа-Максиміліана й організаторами конференції «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ», зокрема з директором Інституту професором Ульріхом Шваєром і доктором Оленою Новіковою.
  2. Виголосила доповідь «Мовна біографія Казимира Малевича» для студентів і викладачів Мюнхенського університету Людвіґа-Максиміліана та Українського Вільного Університету, українських студентів, які навчаються в університетах Мюнхена, представників української діаспори і німців (усього близько 100 осіб). Доповідь було виголошено в межах урочистих заходів, присвячених 140-ій річниці з дня народження Казимира Малевича «Казимир Малевич: український акцент», що відбулися за підтримки Генерального консульства України у Мюнхені та Державної канцелярії Федеральної землі Баварія.
  3. Прочитала лекцію для студентів і викладачів Інституту слов’янської філології Мюнхенського університету Людвіґа-Максиміліана «Мовні біографії носіїв суржику».
  4. Вивчила досвід німецьких колег щодо викладання української мови як іноземної, адже українознавчі дисципліни передбачено навчальними програмами, а українознавство є одним із напрямів наукових досліджень Інституту слов’янської філології Мюнхенського університету Людвіґа-Максиміліана впродовж понад 100 років. Цю славну сторічну традицію українознавства за кордонами України в Інституті намагаються й зараз гідно продовжувати й підтримувати. З метою подальшого вдосконалення своєї діяльності з україністики Інститут відкрив Центр української мови як іноземної, із специфікою роботи якого ознайомилася.
  5. Ознайомилася з фондом наукової бібліотеки Інституту слов’янської філології, особливу увагу приділивши навчальним і навчально-методичним посібникам з викладання української мови як іноземної, авторами яких є викладачі Інституту, зокрема доктор Олена Новікова.
  6. Ознайомилася з роботою Баварської державної бібліотеки і відвідала її читальний зал.
  7. У межах культурної програми відвідала музеї Мюнхена, а також переглянула виставу Баварської державної опери.

Повернувшись у Суми, Ірина Іванівна Брага зустрілася з викладачами нашого університету, які в різні роки брали участь у науковому форумі «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ». Мюнхенський осередок у Сумах в очікуванні ювілейної, десятої, конференції надсилає німецьким колегам щирі вітання! :)

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 256 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.