× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

24 fd398 153844904

11-12 квітня 2019 року відбулась друга міжнародна науково-практична конференція «Музичний світ у наукових дослідженнях молодих». Це один з нечисленних регулярних наукових форумів з мистецтвознавства для студентів та аспірантів в Україні. Сьогорічній захід, проведений на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка» та Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки, продовжив добрі традиції, ініційовані кафедрою образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка. Два дні конференції було проведено почергово двома дружніми «макаренківськими родинами»: засідання 11 квітня відбулись у затишній й водночас урочистій атмосфері Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки, а 12 квітня учасників гостинно приймав колектив Лебединського педагогічного коледжу.

Цього року в конференції взяли участь 85 учасників з 7 країн світу – Ірландії, Італії, Китайської народної республіки, Німеччини, Республіки Білорусь, Сербії та з 13 навчальних і мистецьких закладів України. Особливістю стало розширення меж наукової аудиторії – поряд зі студентами та магістрантами різних закладів мистецької освіти в конференції прийняли участь і аспіранти з Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка та Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

На відкритті з привітаннями присутнім та побажаннями успішної роботи та здобуття вагомих наукових результатів виступили: В.І. Шейко ‑ проректор з наукової роботи, доктор біологічних наук, професор СумДПУ імені А.С. Макаренка, О.К. Зав’ялова ‑ завідувач кафедри образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології, доктор мистецтвознавства, професор, Н.М. Деменко ‑ викладач-методист, голова творчої групи КЗ СОР «ЛПК імені А.С. Макаренка» та А.В. Макаренко ‑ завідувач відділу мистецтв Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Як і на попередніх заходах, інтерес доповідачів торкався різних сфер теорії та історії музичного мистецтва, музичної освіти і культури. Відкриттям став виступ Олега Балабана ‑ викладача Лебединської дитячої школи мистецтв імені Б. Гмирі, який познайомив присутніх з нещодавно винайденою симфонією М. Березовського та подарував бібліотекам міста кілька примірників партитури цього твору. Неординарною тематикою та підходом вирізнялись доповіді магістрантів ННІ культури і мистецтв Ю. Гадючки («Музична інтерпретація поеми М. Лермонтова “Демон” в однойменній опері А. Рубінштейна»), В. Григор’євої («Едуард Артем’єв: шлях у кінематографі»), студентів КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка» О. Луць та Я. Сіробаби («Звукові реалії “музики стану” у виконанні віртуальних хорів Еріка Вайтекера»), Н. Леонтієвої («Формування національної свідомості на матеріалах фондів місцевих краєзнавчих музеїв»), представників КНР Лі Гуанбоцзінь («Фольклор у розвитку творчої уяви молодших школярів (на прикладі уроків музичного мистецтва)»), Лінь Юлін («Гра у розвитку почуття ритму школярів на уроках музичного мистецтва»), Цзєн Сяньдун («Синтез музичного та образотворчого мистецтва на заняттях музикою у школі») та ін.

Безсумнівно, високий рівень підготовки учасників конференції був забезпечений роботою їх керівників: доктора мистецтвознавства, професора Зав’ялової О.К., кандидатів мистецтвознавства, доцентів Голяки Г.П., Довжинець. І.Г., Енської О.Ю., Сулім Р.А., кандидата філософських наук, доцента Тарапати-Більченко Л.Г., кандидата педагогічних наук, доцента Крамської С.Г., викладача Чарікової Л.А. (СумДПУ імені А.С. Макаренка), кандидата педагогічних наук, голови творчої групи Гури В.В., викладача-методиста, голови творчої групи Деменко Н.М., старшого викладача Сітарської І.В., викладача вищої категорії Садовничої В.В. (ВКНЗ СОР «ЛПУ імені А.С. Макаренка») та багатьох інших.

Традиційною у рамках конференції стала організована відділом мистецтв Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки виставка-презентація музикознавчих видань, що певною мірою накреслила учасникам перспективи наукової діяльності. Неформальному спілкуванню учасників і керівників сприяла й тепла атмосфера кави-брейку.

12 квітня секційні засідання було продовжено у КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка». Крім того, в рамках конференції для студентів і викладачів був проведений майстер-клас з автентичного співу «Свято зустрічі весни» (ст. викладач ННІ культури і мистецтв Гончаренко О.В.) та творча зустріч з учасниками фольклорного гурту автентичного співу «Серпанок» ННІ культури і мистецтв СумДПУ імені А.С. Макаренка (кер. ‑ ст. викл. Гончаренко О.В.), дитячого фольклорного ансамблю «Світанок» ДМШ №4 м. Суми (кер. ‑ викл. Докаленко В.Є.) та народного аматорського ансамблю автентичного співу «Стріла» КЗ СОР «Лебединський пед. коледж імені А.С. Макаренка» (кер. ‑ канд. пед. н. Гура В.В.).

Яскраві враження та пишання за рідну культуру залишило відвідування експозицій музею народознавства КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка» та Лебединського краєзнавчого музею.

Як і наукові заходи попередніх років, друга міжнародна конференція студентів та аспірантів «Музичний світ у наукових дослідженнях молодих» виявила потужний науково-творчий потенціал молодих науковців, засвідчивши своєчасність і актуальність цього заходу. Оргкомітетом підтверджено рішення про проведення цієї конференції щорічно.

Зав’ялова О.К.,

доктор мистецтвознавства, професор,

завідувач кафедри образотворчого мистецтва,

музикознавства та культурології

СумДПУ імені А.С. Макаренка

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/pressSSPU/photos/?tab=album&album_id=394149891137381

23 92486 1496550299DSCN5322 7c52d 528855084DSCN5470 6bab9 1628835477

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 318 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.