gramota golovna d7a18 682091971ВІТАЄМО!!!

Магістрантку факультету іноземної та слов’янської філології Косенко Альону з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова, література (у т. ч. методики їх викладання)» в номінації «Методичний потенціал». Наук. кер. – проф. Семеног О.М.

Ми звернулися до переможниці із запитаннями: які умови проведення конкурсу? Які емоції Вас переповнювали? Що найбільше запам’яталося? Розповідає Альона Косенко:

Уже втретє 24 березня 2017 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова, література (у т. ч. методики їх викладання)».
Протягом січня-лютого поточного року тривало незалежне рецензування наукових робіт. Згідно з правилам, 50% рецензентів не були працівниками ЖДУ імені Івана Франка. Кожен науковець-рецензент отримував конкурсні роботи під шифрами. Студентські наукові студії перевіряли за загально визначеними вимогами, які висуваються до робіт такого типу, зокрема й щодо структури, грамотності, логіки викладу та посилання на літературу. Було відібрано 41 студентську наукову роботу. Серед них і моя робота під шифром «Творчий дебют». Студенти представляли 28 вишів із Бердянська, Вінниці, Глухова, Дніпра, Донецька, Дрогобича, Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Кропивницького, Кривого Рогу, Мелітополя, Миколаєва, Одеси, Переяслав-Хмельницького, Полтави, Сум, Умані, Харкова, Хмельницького, Черкас і Чернігова. Мені випала нагода представляти наш університет.
Уперше до Житомира… Затомовуючи подих, збираю речі і, як справжній завзятий турист, помічаю на карті міста, які краєвиди встигну охопити оком. І ось переді мною Житомир – місто, у яке хочеться повернутися…
Мені здалося, що мешканці Житомира – філософи, але не меланхолійно замріяні, а сповнені глибокого розуміння цього світу: з почуттям гумору, з почуттям відповідальності, з любов’ю до життя. А ще житомиряни дуже щирі.
Величним мені виявився Житомирський державний університет імені І. Франка. Студенти між собою називають свою альма матер досить просто – ЖДУ Франка. Це місце, де з ще вчорашніх розгублених школяриків виховують свідомих громадян, порядних людей, патріотів. І, звичайно, це колиска знань і української науки.
На урочистому відкритті Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт вітальне слово виголосила проректор із наукової роботи Житомирського державного університету, доктор педагогічних наук, професор Наталія Сейко, підкресливши, що небайдужість молодого покоління до долі рідної мови зміцнює надію щодо прийдешнього нашої держави. У залі зібрались відомі широкому загалу науковці з українського літературознавства, мовознавства та методики їх викладання. А. П. Загнітко, П. В. Іванишин, С. О. Караман.. І це ще не всі визначні особистості, які зібрались для обговорення актуальних тем з молодими науковцями. У групі конкурсантів-гуманітаріїв, крім філологів, були і студенти негуманітарного профілю. До участі у конкурсі долучилися Національна академія Національної гвардії України, Національна академія внутрішніх справ, Київський національний торговельно-економічний університет та Миколаївський аграрний університет. Цікавою була форма виступу кожного студента. Це була своєрідна дискусія щодо тем, які були запропоновані студентам.
За оцінками членів журі, моя робота «Формування лексикографічної компетентності старшокласників на уроках української мови» відзначилась актуальністю, аргументованістю й практичним спрямуванням, а виступ — логічністю та емоційністю. Глибоко вдячна Семеног Олені Миколаївні, яка вболівала серцем і душею за нашу спільну справу. Тож до нових перемог, до нових звершень!
Записала магістранка Ганна Грищенко

17522577 1449951205026028 7744598342216311745 n c55c3 65947178417492874 1449945231693292 5459363194096937448 o 604d9 669554596kosenko 52383 928116813