afisha  yubileynaya palitra 2018 cvet nas 10 0fab7 20988611446-7 гудня 2018 року кафедра образотворчого мистецтва, музикознавства та культурології ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка проводить Другу всеукраїнську науково-практичну конференцію «Ювілейна палітра 2018 : до пам’ятних дат видатних українських діячів та композиторів». Нинішній науковий захід за змістом є продовженням минулорічних конференції та наукових семінарів з тією ж назвою, а також тих, що були проведені кафедрою у попередні роки: «Учитель – учень: ідея спадкоємності та новаторства в музичній культурі України» (2015) «Творчість С. Прокоф’єва і Д. Шостаковича в контексті музичної культури України» (2016) та Всеукраїнських науково-практичних семінарів «Наукова школа М.Р. Черкашиної-Губаренко на сучасному етапі розвитку українського історичного музикознавства» (2014), «Іван Карабиць: музика серця» (2015).

Метою конференції є узагальнити добутки музичного мистецтва України на різних етапах розвитку, надати історичну оцінку діяльності видатних українських композиторів і музичних діячів, чиї пам’ятні дати відзначаються в цьому році, встановити значення їх творчості у подальшому розвитку вітчизняної та світової музичної культури.

Тематичні напрями роботи конференції:

-                творча спадщина українських музичних діячів і композиторів ХІХ ст.;

-                український музичний простір і напрями композиторської творчості ХХ ст.;

-                музична культура української діаспори;

-                актуальні питання української музикознавчої науки;

-                виконавська, композиторська та музично-педагогічна практика сьогодення.

У роботі конференції передбачається участь понад 50 науковців і студентів з Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Сум, Полтави, Лебедина та ін. У програмі заплановано концерт та виставку нотних видань та наукових праць про творчу діяльність видатних українських композиторів. Співорганізатором конференції став відділ мистецтв СОУНБ. Саме в приміщенні Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудуться концерт, виставка видань та засідання першого дня.

За результатами конференції «Ювілейна палітра» як і в минулому році готується видання збірки статей і матеріалів, а науковий проект, присвячений вивченню української музичної культури й творчості вітчизняних діячів і композиторів, й надалі планується проводити щорічно.